Komentarze 1
 • Wojtek Rych
  24.03.2015 14:42
  Nad sobą płaczcie i nad synami swoimi...
  Jakże ważne to słowa dla nas współczesnych z XXIw.

  Te słowa dotyczą właśnie grzechu pierworodnego i jego współczesnej między nami propagacji. Ale czym jest grzech pierworodny? Czy my potrafimy właściwie zrozumieć czym jest ten grzech? Myślę, że nie.

  Konsekwencją bagatelizacji grzechu pierworodnego jest bagatelizacja Dzieła Odkupienia.

  Grzech pierworodny jest materialnie konkretny, ale dotyczy Ducha, duszy; bo jest powołaniem do życia potomka bez Miłości Duchowej. Pomnażanie rodzaju ludzkiego bez Miłości; to seks pod strachem(przed nowym życiem), wyłącznie dla przyjemności. Czyli każde narodziny dziecka, kolejnego dziecka bez miłości miedzy rodzicami jest grzechem pierworodnym; dotyczy wiec to "wpadek" co są zaskoczeniem, że będziemy rodzicami. A dalej to wegetacja tego dziecka, pozbawionego miłości. Co powstało z przypadku, bo rodzice jego miłości nie poznali...

  Mam takie wrażenie, że my swoją obłudą, przez pokolenia żyjąc obłudnie; zatracamy siebie przez wątpienie w miłość. Miłość zastąpiwszy litością i poprawnościami; zastępując miłość kobiety i mężczyzny jakimiś pożądliwościami. Dopuściliśmy do zwątpienia; że Miłość duchowa może istnieć praktycznie. Odesłaliśmy Ją na margines życia a tym samym odesłaliśmy tam: Boga i Jego Ducha...

  "Po owocach ich poznacie..." Owoc-dziecko...
  Czy dzieci chcą powielać rodziców? Czy nie wybierają nowej innej drogi? Czy rodzice rozumieją dlaczego?

  Czy chrześcijaństwo oraz polski katolicyzm jest wolny od takiej postawy?

  Tylko zmiana, nawrócenie, odzyskanie wiary, że człowiek jest zdolny do Miłości jako Łaski Boga; może zastopować falę seksu rozumianego jako czerpanie przyjemności z ciała. Dopuszczając powstawanie rodzin bez Miłości, godzimy się na triumf zła(grzechu pierworodnego) i jego namnażanie... Czyli musimy uznać, że mąż i żona to tylko ci co zaakceptowali miłość od Boga. Co zaakceptowali siebie wzajemnie; jako jedna dusza w dwóch ciałach.

  To przywrócenie szczerej radości z Dzieła Odkupienia...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja