Jesienne kompozycje

Inspirująca do tworzenia ciekawych kompozycji jesień zachęca do spacerów, podczas których można natknąć się na prawdziwe skarby. Jarzębina, kasztany, żołędzie, kolorowe liście i inne rośliny mogą stać się wspaniałą ozdobą domu. Nowe kompozycje czy oryginalne dodatki nie są trudne do zrobienia. W parę minut możesz stworzyć coś niepowtarzalnego.

Bukiet

Do przygotowania bazy bukietu lub innej kompozycji kwiatowej dobrze sprawdza się kula upleciona z cienkich gałązek. Można ją kupić w wielu sklepach ogrodniczych czy kwiaciarniach. Stanowi ona podstawę, na której bez problemu utrzymają się wybrane do bukietu rośliny. W swojej kompozycji użyłam podsuszonych kwiatów hortensji bukietowej i rozchodnika (kwitnie o tej porze w moim ogrodzie). Jeśli wiązankę chcesz ususzyć, przytnij końcówki roślin, a kulę dopasuj do odpowiedniego naczynia. Jeśli natomiast twoja kompozycja będzie zrobiona z żywych kwiatów, zostaw im dłuższe łodygi, a do naczynia nalej wody, by rośliny zachowały świeżość.

Lampion

Z Jesienne kompozycje   ANNA LESZCZYŃSKA-ROŻEK wyczajny wazon może stać się lampionem dającym ciepłe światło w jesienny wieczór. Do jego przygotowania możesz użyć koronki, sznurka, rafii, kolorowych wstążek lub taśmy ozdobnej. Odmierz potrzebną długość koronki, a następnie sklej ją lub zaszyj na łączeniu tak, aby ciasno przylegała do naczynia. Do przymocowania przydatny będzie klej na gorąco, taśma dwustronnie klejąca lub inny klej, który utrzyma taśmę na naczyniu. Ozdabiaj lampion gałązkami, kolorowymi liśćmi, jarzębiną lub innymi drobiazgami, które znajdziesz podczas spaceru. Na koniec dopasuj odpowiedniego rozmiaru świecę. Ładnie wyglądają też kasztany, żołędzie czy jarzębina włożone do naczynia.

Sztućce

Jesienne kompozycje   ANNA LESZCZYŃSKA-ROŻEK Wspaniałym dodatkiem na stół będą sztućce w jesiennej stylizacji. Wystarczy płócienną lub papierową serwetkę odpowiednio złożyć i przewiązać wstążką lub ozdobną taśmą. Do dekoracji możesz wykorzystać kwitnące gałązki wrzosu, złocienia lub irgi rosnącej w parku czy ogrodzie. Z gałązek splataj małe wianuszki, które następnie wystarczy związać mocną nicią lub drucikiem. Tak przyozdobione sztućce dobrze komponują się z prostym białym obrusem i nakryciem bez ozdób lub z delikatnym wzorem. Całości dopełni bukiet zrobiony z tych samych roślin, ułożony w zwykłym szklanym lub emaliowanym naczyniu.

Jesienne wianki

Jesienne kompozycje   ANNA LESZCZYŃSKA-ROŻEK Wianek jest uroczą dekoracją, którą można wykorzystać różnorako. Ozdobi drzwi wejściowe do domu, okap kuchenny czy ścianę. Wyeksponowany na stole – ze świecą w środku – będzie stanowił wyjątkową dekorację podczas przyjęcia. Można go zrobić na wiele sposobów. Najprościej jest stworzyć okrąg z gałązek, łącząc je cienkim drutem. Kiedy stelaż jest już gotowy, braki uzupełniaj, wplatając kolejne gałązki tej samej lub innej rośliny. Innym sposobem jest ozdabianie gotowej już podstawy (najczęściej taki stelaż zrobiony jest z gałązek wierzbowych lub brzozowych albo ze styropianu). Elementy, których chcesz użyć, najłatwiej przyklejać klejem na gorąco lub przyczepiać cienkim drutem (opcja druga jest bardziej czasochłonna). Jeśli wianek jest lekki i niewielki, z łatwością przymocujesz go do podłoża na taśmie dwustronnie klejącej, jeśli cięższy – możesz go zawiesić na małym haczyku do wieszania zazdrostek w oknie.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg