Aborcja z werwą - będzie bojkot Orlenu?

Obrońcy życia z Fundacji Pro – Prawo do życia interweniują w sprawie umieszczenia osoby odpowiedzialnej za dokonywanie aborcji wśród jurorów plebiscytu Orlenu. Jeśli szef firmy nie zareaguje, ogłoszony zostanie jej bojkot.

Pisaliśmy już, że członkiem jury plebiscytu Orlenu „Polacy z Werwą” został prof. Mirosław Wielgoś, odpowiedzialny za dokonywanie aborcji w warszawskim szpitalu Dzieciątka Jezus.

- W odpowiedzi na nasze pismo Orlen stwierdził, że Wielgoś jest "autorytetem" i "wybitnym specjalistą". Dał nam także do zrozumienia, iż nie interesuje ich to, że w ramach swojej praktyki prof. Wielgoś organizuje zabijanie chorych dzieci. Wobec powyższego zapowiedzieliśmy bojkot konsumencki Orlenu – informuje Fundacja Pro.

Przedtem jednak wysłała jeszcze list do prezesa zarządu Orlenu Dariusza Jacka Krawca. Oto jego treść:

„Szanowny Panie,

Odpowiedzi na nasze pismo do Zarządu PKN Orlen udzielił p. Krzysztof Materna, Ambasador Plebiscytu Polacy z Werwą.

Odnosząc się do naszych zarzutów, dotyczących Mirosława Wielgosia, jednego z jurorów kampanii promocyjnej „Polacy z werwą", p. Materna dał do zrozumienia, że nie obchodzi go co jurorzy robią poza ocenianiem kandydatów w konkursie.

Nas jednak obchodzi to, że Orlen przedstawia jako wybitny autorytet (bo tacy mają być jurorami w konkursie), człowieka, który zajmuje się organizowaniem aborcji (czyli zabójstwa) dzieci niepełnosprawnych w łonach matek.

Być może zainteresuje Pana, że według opublikowanego przed kilkoma dniami sondażu CBOS, 75% Polaków potępia przerywanie ciąży. Możliwe, że dla p. Materny jest to wiadomość nieistotna; zapewniam Pana, że ma ona znaczenie dla PKN Orlen.

Jeśli Pan Wielgoś będzie nadal członkiem jury, w najbliższym czasie rozpoczniemy akcję wzywającą do bojkotu konsumenckiego wobec PKN Orlen. Postaramy się, żeby informacja o stosunku Zarządu Orlenu do dzieci niepełnosprawnych, a szczególnie ich prawa do życia, stała się powszechnie znana.

Z wyrazami zatroskania,

Aleksandra Musiał

Członek Zarządu

Fundacji Pro- prawo do życia”

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, ORLEN

 • synapsy
  14.08.2013 14:57
  przecież chodzi o LEGALNE zabiegi w UZASADNIONYCH przypadkach
 • Krzysiek
  14.08.2013 17:16
  >>W odpowiedzi na nasze pismo Orlen stwierdził, że Wielgoś jest "autorytetem" i "wybitnym specjalistą".<<

  Ja stwierdzam, że od teraz moim autorytetem w sprawie paliwa do pojazdu jest inna firma niż orlen - ktoś już wcześniej stwierdził, mogę te parę stów zostawiać w innej firmie, a kuszenie punktami i promocyjkami mnie nie rusza.
 • niktwazny12_34
  17.08.2013 16:03
  Nie sądzę, aby tym bojkotem ktoś się przejął. Nie sądzę też, by miał większy zasięg. Ale jednego jestem pewny, że plebiscyt Orlenu nie ma nic wspólnego z aborcją, i że nikt nie może być dyskryminowany z uwagi na działanie zgodne z prawem.
 • MacBlacker
  19.08.2013 21:21
  Z głupoty czy z niewiedzy ale Orlen zasługuje na tęgiego kuksańca, aby otrzeźwiał.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.