Eutanazja Belgijki. Nawet nie uprzedzili jej syna

Belgijski onkolog Wim Distelmans dokonał eutanazji, czyli - mówiąc wprost - zabił swą wieloletnią pacjentkę Godelievę De Troyer. Jej syn dowiedział się o tym dopiero dzień po śmierci matki. Zaskarżył belgijskie prawo eutanazyjne do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Co było powodem eutanazji? Jak informuje lifenews.com, kobieta nie była śmiertelnie chora. Doktor Distelmans stwierdził, że jego pacjentka cierpi na "nieuleczalną depresję", choć nie miał kompetencji w dziedzinie psychiatrii. Jego opinię potwierdziło trzech lekarzy, którzy jednak nie zajmowali się stale tą kobietą. Medycy nie uprzedzili o eutanazyjnych planach syna pacjentki, Toma Mortiera, choć - jak powiedział ten ostatni - przyczyną depresji jego matki było nie tylko rozstanie z mężczyzną, ale także poczucie oddalenia od rodziny. Co więcej, dr Distelmans w 2011 r. odmówił swej pacjentce eutanazji, a zabił ją nieco ponad pół roku później, gdy ta przekazała 2500 euro na współzałożoną przez niego eutanazyjną organizację. Belgijskie władze uznały jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

To właśnie prawo zaskarżył do Strasburga syn Godelievy De Troyer. - Osoby cierpiące na depresję potrzebują współczucia i miłości, a nie recepty na śmierć - powiedział Roger Kiska z broniącej życia organizacji prawniczej Alliance Defending Freedom. Dodał, że państwo jest zobowiązane do zapewnienia cierpiącym odpowiedniej opieki medycznej i możliwości konsultacji z członkami rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUTANAZJA

 • DNA
  09.09.2014 10:41
  Idee Hitleryzmu, leninizmu i stalinizmu rozwijają się dynamicznie przynosząc określone korzyści bandzie neonazistowskich i neokomunistycznych barbarzyńców. A UE stoi z boku, bo to przecież "prawa człowieka".
 • Ania
  09.09.2014 13:28
  Chory świat,chorzy ludzie, chore prawo...
  Warto oglądnąć film (w kinach) który pokazuje do czego to prowadzi: http://youtu.be/07TwoAc4_hI
 • nika
  10.09.2014 08:23
  O takich osobach nie przechodzi przez gardło słowo "lekarz"...
  Straszny świat sobie fundujemy w imię... no właśnie - czego?????
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.