90 proc. Polaków popiera inicjatywę „Stop pedofilii”

Dziś w Sejmie odbędzie się debata nad projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”.

Przewiduje on karę grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat 2, dla tego „kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15, zachowań seksualnych, lub dostarcza im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań”.

Instytut Ipsos zbadał poparcie społeczne dla tej inicjatywy. Okazało się, że za lub zdecydowanie za jest 90 proc. respondentów.

Tu znajdziesz szczegółowe wyniki i informacje metodologiczne na temat tego badania.

Link do transmisji video z dzisiejszej debaty sejmowej nad wspomnianym projektem.

«« | « | 1 | » | »»
 • Michał
  11.09.2014 10:19
  No proszę... Na to pytanie nie da się inaczej odpowiedzieć. Gdybyście trochę rozwinęli temat i napisali, że zgodnie z tym projektem do więzienia można trafić za wyjaśnienie 14-latkowi do czego służy prezerwatywa, to wyniki pewnie byłby inne...

  A jak ma się sprawa z prof. Regnersuem? Ostatnio wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego badania są manipulowane przez różne grupy, który wyciągają z nich wnioski, np. że homoseksualizm warunkuje pedofilię. Szkoda, że Gość Niedzielny nie podjął się sprostowania tematu.
 • zielony01
  11.09.2014 10:56
  I tak się rodzi manipulacja :)
 • Nina
  11.09.2014 12:26
  @Michał
  twoja wypowiedź jest w stylu 'zawrzeszczeć temat'..

  jeśli nie ufasz polskim publikacjom, polecam niemieckie, holenderskie, szwedzkie w oryginale. Oni chwalą się jak wygląda seksualizacja cztero i pięciolatków, po unijnych (i nie tylko) dyrektywach. Łatwo znaleźć te informacje.

  "stop pedofilii" ma powstrzymać m.in takie pomysły jak nauka masturbacji dla cztero i pięciolatków-latków. Jest to przykład wzięty ze szkół naszych postępowych sąsiadów. Więc -nie krzycz proszę..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.