Już ósme dziecko wybudzone ze śpiączki w tym roku w klinice "Budzik"

Klinika powstała z inspiracji Ewy Błaszczyk i jest prowadzona przez fundację "Akogo?".

Wybudzony pacjent ma na imię Mirek. W "Budziku" przebywa od roku. Chłopiec zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego.

W tym roku w klinice założonej dzięki staraniom Ewy Błaszczyk wybudzono już ze śpiączki ośmioro dzieci. W sumie ze śpiączki wyciągnięto tam już 31 pacjentów.

Klinika działa w Warszawie, jednak leczy się w niej dzieci z całej Polski. Placówka została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Ośrodek dysponuje 15 miejscami dla małych pacjentów.

Na swojej stronie internetowej klinika ostrzega też przed działaniem oszustów, którzy chodzą po domach i powołując się na współpracę z "Budzikiem" oferują odpłatną rehabilitację. W oświadczeniu dyrektora czytamy:

Informujemy, że Klinika Budzik nie prowadziła i nie prowadzi żadnych działań rehabilitacyjnych w domach pacjentów. Klinika Budzik nie sprzedaje i nie proponuje żadnych pomocy fizjoterapeutycznych dzieciom i dorosłym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg