Poprzyj polską lekarkę walczącą w Norwegii o klauzulę sumienia!

Pracująca w Norwegii polska lekarka dr Katarzyna Jachimowicz została wyrzucona z pracy za odmowę kierowania pacjentek na aborcje i zakładania wkładek wczesnoporonnych. 16 stycznia rozpocznie się wszczęty przez nią precedensowy proces sądowy w obronie klauzuli sumienia. A już teraz czynna jest fejsbukowa strona poparcia dla dzielnej lekarki.

Apelujemy o polubienie tej strony i rozpropagowanie jej wśród swych znajomych, nie tylko na Facebooku. Chodzi o wielką stawkę - przywrócenie norweskim lekarzom rodzinnym oczywistego prawa odmowy wykonywania czynności niezgodnych z ich sumieniem. Prawo to zostało im całkowicie (!) odebrane przez ustawodawstwo norweskie. Chodzi także o to, by dać świadectwo godności człowieka i lekarza oraz świadectwo wiary katolickiej.

Już wcześniej swoje poparcie dla dr Jachimowicz za pośrednictwem strony CitizenGo wyraziło blisko 100 tys. internautów. A ponieważ doszło do awarii, powtórzoną petycję do władz norweskich poparło następnie ponad 40 tys. użytkowników sieci.

"Gość Niedzielny" będzie szeroko informował o procesie dr Jachimowicz, zarówno w wersji papierowej, jak i internetowej.  W tym celu do Norwegii uda się specjalny wysłannik naszego pisma. 16 stycznia rozpocznie się proces przed sądem pierwszej instancji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że sprawa dotrze w końcu do norweskiego Sądu Najwyższego i - jeśli będzie to konieczne - do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

By już dziś dowiedzieć się więcej o sprawie dr Jachimowicz, przeczytaj:

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.