Kolejny krok fundacji Sorosa: Przekonać, że prostytucja nie jest taka zła

Założona przez George'a Sorosa Fundacja Społeczeństwa Otwartego chce przekonać społeczeństwa Szwecji, Francji i Hiszpanii, że prostytucja wcale nie jest taka zła. Rozpisała w tym celu konkurs na granty o wysokości sięgającej 40 tys. dolarów.

Fundacja pisze w ogłoszeniu, że chce finansować "podważanie dominującej narracji na temat pracy seksualnej". Jaka jest ta dominująca narracja? Taka, w której mówi się o prostytucji ustami jej ofiar. Najwyraźniej chcieliby całkowitej legalizacji seksbiznesu. Rozdający pieniądze kontrowersyjnego multimiliardera piszą, że "nie oczekują szybkiej zmiany narracji". Jednak zgłoszony do konkursu "projekt musi zostać opracowany w celu zmiany dyskursu publicznego w dłuższej perspektywie". Finansowane mają być zwłaszcza przedsięwzięcia kreatywne i artystyczne. Możemy się więc spodziewać, że w Szwecji, Francji i Hiszpanii powstaną filmy dokumentalne czy fabularne, przekonujące, że całkiem dobrze jest być prostytutką, a jeśli rodzi to jakieś problemy, to tylko z powodu przepisów niekorzystnych dla seksbiznesu.

Opisane wyżej ogłoszenie pokazuje, co promotor "otwartego społeczeństwa" proponuje jako następny krok krajom, w których aborcja czy homomałżeństwa są już społecznie oswojone i prawnie usankcjonowane.

Przeczytaj też:

«« | « | 1 | » | »»
 • Radek
  18.05.2018 12:48
  Panie Soros, prostytucja nie jest właściwie "dobra", ALE można złapać choroby weneryczne, stracić majątek, uzależnić się, rozwalić małżeństwo (no bo jak się posprzeczamy z żoną to robimy skok w bok, może się nie dowie). Te kobiety zwykle nie chcą tego robić, ale są np porzucone przez facetów, samotnie wychowują dzieci. Niby maja środki na życie ale też to jest widzenie krótkowzroczne, bo na dłuższa metę żaden facet nie chce takiej żony, w CV też na przyszłość nie ma co wpisać, ujawnić dochodów nie można, więc kredytu na mieszkanie się nie dostanie, jest niepewność co będzie za kilka lat, jak uroda przeminie. Psychologiczne wyniszczenie kobiety, postępuje taka znieczulica, przyjmowanie Maski, chyba że poczucie wstydu jest topione w kieliszku. Rachunek plusów i minusów jest oczywisty.
 • Mops
  18.05.2018 15:25
  Organizacje wspierane przez Sorosa powinny mieć zakaz działalności w Polsce. Tak jak to jest na Węgrzech.
 • podaj nick
  18.05.2018 15:42
  bł. Kunegudna Siwiec podkreślała, że wypaczenia w zakresie 6 przykazania to 1 baza do wszystkich innych grzechów, widać, że chcący zniszczyć katolicyzm dobrze opanowały nasze pisma, w przeciwieństwie do wielu katolików tworzących np. Amoris Laetitia
 • referendum w irlandii
  18.05.2018 21:22
  http://gosc.pl/doc/4725013.Irlandzki-ksiadz-prosi-Polakow
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.