W Kanadzie zoofilia jest legalna w większości przypadków, ale obrończyni życia siedzi w więzieniu

Kilka polskich stowarzyszeń medycznych poparło Mary Wagner - Kanadyjkę, która po raz kolejny została skazana na karę więzienia za to, że próbował pomóc dzieciom zagrożonym aborcją i ich matkom.

Przeczytaj też: Mary Wagner ponownie skazana

- My polscy lekarze, pielęgniarki i farmaceuci katoliccy oraz znaczna część polskiego społeczeństwa solidaryzujemy się z Panią Mary Wagner - kanadyjską obrończynią nienarodzonych dzieci przed ich zabójstwem w łonach matek. Wyrażamy poparcie dla Jej niezłomnej postawy i szlachetnego sumienia. Nie zgadzamy się z kolejnym wyrokiem sądu kanadyjskiego, który 12.07.2018 r. wymierzył Pani Mary Wagner karę 7,5 miesiąca więzienia za próbę ocalenia życia nienarodzonych. Ratowanie życia z narażeniem osobistej wolności godne jest najwyższego uznania i szacunku. „Jeśli człowiek niszczy jedno życie, to jest tak, jak gdyby zniszczył cały świat. A jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat”– naucza judaizm (Medal i dyplom „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”) - przypominają autorzy listu.
- Zliberalizowane od lat 70-tych ubiegłego wieku prawo aborcyjne w Kanadzie skutkuje przyzwoleniem na prenatalne zabijanie bezbronnych dzieci – według statystyk, w tym kraju ponad 80 tys. dzieci jest zabijanych w ciągu roku wewnątrzłonowo (w Polsce wykonuje się 1,1 tys. aborcji/rok). Warto przypomnieć, iż w Kanadzie na początku lat 70-tych pozwolenie prawne na zabójstwo dziecka w łonie matki wywołało zmasowane protesty tamtejszego społeczeństwa wokół klinik aborcyjnych. Z czasem protesty osłabły i bierność, brak postawy zdecydowanego oporu wobec mordowania dzieci przed narodzeniem, doprowadziły do cichego przyzwolenia, a następnie postawy akceptacji wobec tych zbrodniczych czynów. Od 1988 roku, liberalny rząd aborcyjny Kanady dozwala w obliczu prawa zabić dziecko w łonie matki nawet w 9. miesiącu życia, czyli tuż przed terminem porodu. W Kanadzie, która jako jedno z państw założycielskich ONZ aktywnie przyczyniła się w 1947 roku do sformułowania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obecnie decyzja o zabiciu dziecka poczętego należy do „podstawowych praw człowieka” !!! W 2005 roku uznano w tym kraju związki homoseksualne. Rozszerzono prawo do adopcji dzieci dla przedstawicieli LGBT. W 2016r. roku zalegalizowano w Kanadzie eutanazję. W większości przypadków legalna jest w tym kraju zoofilia. Świat stanął na głowie. Wobec takiej sytuacji, zdecydowana postawa Pani Mary Wagner do gotowości ratowania każdego poczętego życia, zasługuje na ogromny szacunek i uznanie - podkreślają sygnatariusze listu.

- Pani Mary Wagner jest dla każdego katolika, każdego obrońcy życia symbolem walki z cywilizacją śmierci; jest dla nas wzorem właściwej postawy człowieka wobec drugiego człowieka. Wyrazem naszej solidarności z Panią Mary Wagner są działania katolickich pracowników służby zdrowia oraz organizacji pro-life w obronie życia polskich dzieci. Nie zgodzimy się na liberalizację praw aborcyjnych w Polsce. W naszym kraju występujemy o takie zmiany prawa, aby każdy człowiek, także niepełnosprawny, miał szansę żyć od poczęcia do naturalnej śmierci. Bronimy wartości chrześcijańskich, bronimy rodziny. „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” (kard. Stefan Wyszyński) - przypominają liderzy Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych, Środowiska Medycznego Świętej Rodziny, Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny oraz Koła Lekarzy Katolików Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Bob
  28.07.2018 22:23
  Trzymaj się Mary!
 • Albert
  30.07.2018 08:32
  "W Kanadzie zoofilia jest legalna w większości przypadków" Co na to zieloni? Przecież to jest gwałcenie zwierząt! To jest barbarzyństwo! Zieloni nic na to? Widać zieloni nie mają nic wspólnego z ekologią i ochroną zwierząt!
 • Eugeniusz_Pomorze_
  31.07.2018 07:01
  Tzw. "Zieloni" swój przydomek otrzymali nie dlatego, że kochają przyrodę, bo tę mają za nic. Przydomek "Zieloni" bierze się z ich powszechnie znanej miłości do "zielonych", czyli do dolarów i pieniędzy w ogóle, dlatego zoofilia zupełnie im nie przeszkadza...
 • KUBA
  31.07.2018 13:42
  Nawet w Polsce jest przestępstwo naruszenia miru domowego, które penalizuje m.in. przebywanie w określonym lokalu wbrew żądaniu osoby uprawnionej. Zakładam, że jeśli w Polsce jest to przestępstwem, to w zapewne Kanadzie także obowiązują także podobne regulacje dotyczące ochrony miru domowego.

  Zupełnie absurdalne jest więc zestawianie karania za naruszanie miru domowego z brakiem karania za zoofilię. Rozumiem zamiar stylistyczny Autora, ale według mnie zawiera on poważną manipulację. Skoro jest prawo zakazujące naruszania miru, to każdy powinien się temu podporządkować. Przecież podobnie Wy nie chcielibyście, aby np. w waszym parafialnym kościele ktoś urządzał sobie np. spontaniczne akcje promocji ateizmu czy potwora spaghetti.

  A co do skuteczności takich akcji - Pan Jezus mówił do uczniów, aby byli przebiegli czy roztropni jak węże. Według mnie oznacza to konieczność podejmowania akcji takich, które przynoszą efekty, dają szanse na pozytywne skutki. Nie wiem, jak do tego miałoby doprowadzić rozdawanie kwiatów w klinikach aborcyjnych.

  Pomoc dla kobiet w ciąży i matek. Wsparcie ich w opiece nad dziećmi, zwłaszcza niepełnosprawnymi - to wg mnie powinny być priorytety i działania na tych polach dawałyby wielokrotnie większe sukcesy w walce z aborcją, niż jakaś partyzantka czy plakaty pewnej fundacji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.