Jąkanie się leczy

Jąkanie to uciążliwy problem, z którym zmaga się pół miliona Polaków. Ale można go skutecznie leczyć - i to zarówno u dwuletniego dziecka, jak i u osoby starszej - pisze "Nasz Dziennik".

Najczęściej objawia się powtórzeniami sylab lub przeciąganiem głosek, jednak dla jąkającej się osoby najgorsze są objawy, których nie widać na zewnątrz. Czyli napięcie przed rozpoczęciem mówienia, zastanawianie się, jak coś ująć, by się nie zająknąć, a nawet rezygnacja z wypowiedzi z powodu strachu, stresu przed ośmieszeniem się - wymienia "NDz".

Specjaliści walczą z mitem, że z jąkania się wyrasta; przekonują jednak, że ten uciążliwy problem można skutecznie rozwiązać, lecząc tę przypadłość. W Polsce już działa kilka klinik specjalistycznych, w których terapię mogą przejść zarówno jąkające się dzieci, jak i dorośli.

A już 8 listopada osoby walczące z jąkaniem ponownie spotkają się w klasztorze ojców paulinów na Jasnej Górze.  Tradycyjnie też przy tej okazji w Domu Pielgrzyma odbędą się dla nich bezpłatne konsultacje - zapowiada dziennik.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja