Porażka zwolenników eutanazji w PE

Wspierająca eutanazję „Pisemna deklaracja o godności przy końcu życia” zdobyła poparcie 95 spośród 751 członków Parlamentu Europejskiego.

Reklama

Nie osiągnęła więc wymaganej większości. Jednak nawet gdyby tak się stało, to nie byłaby oficjalnym stanowiskiem tego zgromadzenia, a jedynie wyrazem opinii tych eurodeputowanych, którzy ją podpisali.

Tekst deklaracji głosił, że „wszyscy obywatele europejscy bez względu na swą narodowość, którzy znajdują się w zaawansowanej lub terminalnej fazie nieuleczalnej choroby, powodującej nieznośne cierpienie fizyczne lub psychiczne, któremu nie można ulżyć, powinni mieć możliwość skorzystania ze wsparcia medycznego w zakończeniu życia z godnością”.

Komentując to wydarzenie, przewodniczący Federacji Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) Antoine Renard wskazał, że „proeutanazyjne lobby zaczyna aktywnie działać w Parlamencie Europejskim”. Może to sprawić, że uwaga twórców europejskiej polityki zostanie odwrócona od tego, co Unia Europejska może zrobić dla promocji „dobrych praktyk w państwach członkowskich”: opieki paliatywnej i wspierania rodzin, zajmujących się osobami na końcowym etapie życia.

- Fiasko tej „Pisemnej deklaracji” pokazuje, że godność człowieka nie może być polem walki dla politycznych sporów i nie może być wykorzystywana jako narzędzie ideologiczne. FAFCE będzie nadal pracować na rzecz godności człowieka w jej prawdziwym znaczeniu, które stawia w centrum osobę ludzką - zadeklarował Renard.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUTANAZJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama