Zmień pracę, bo to zdrowe

Aż 47 proc. respondentów deklaruje, że w trakcie kariery zawodowej zmieniało pracę od dwóch do pięciu razy - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". 19 proc. zmieniło pracę raz, a 4 proc. od sześciu do dziesięciu razy.

Reklama

Co ich do tego skłaniało? 56 proc. dostało lepsza propozycję pracy, 42 proc. było niezadowolonych z zarobków, 21 proc. narzekało na warunki pracy, 13 proc. na długie dojazdy (można było wskazać kilka możliwości).

- Dla własnego zdrowia psychicznego pracę lub stanowisko w firmie powinno zmieniać się raz na cztery - pięć lat - uważa Artur Ragan z agencji doradztwa personalnego Workexpress.

«« | « | 1 | » | »»
 • marianna
  27.03.2010 16:33
  Może i zdrowe. Mówiąc o zmianie firmy, pan doradca ma na myśli pewnie taką pracę, jaką sam wykonuje. Doradca może sobie biegać od firmy do firmy, ta, gdzie mu więcej zapłacą i gdzie będzie miał lepsze warunki. A lekarz? Wychowawca domu dziecka, nauczyciel? Wszystkie zawody, w których liczy się kontakt z drugim człowiekiem i pozycja budowana w określonym środowisku? Nie mówiąc już o tym, że w dzisiejszych warunkach niejedna osoba, ulegając sloganom o potrzebie mobilności, podejmowania wyzwań, samorealizacji, zmieniła swoją sytuację na gorsze albo wręcz pozostała bez pracy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama