Wrzuć do puszki grosik…

Chcecie zostać Czadową Parą? A może wolicie podzielić się szczęściem i sprawić, by ono rozkwitło? Znamy na to sposoby!

Dostawać kwiaty – to lubi każda kobieta. Zwłaszcza ta, która właśnie powiedziała sakramentalne „tak” i promieniejąc radością, sama jest jak piękny kwiat zdobiący szczęśliwego pana młodego. Niestety, bukiety szybko więdną, a nowożeńcy jeszcze szybciej o nich zapominają… Warto więc przekonać rodzinę i przyjaciół, że od kwiatów lepszy jest dobry uczynek. Negocjacje najlepiej zacząć już dziś, bo ślubny sezon A.D. 2012 tuż-tuż.

Zamek czeka!

„Goście Drodzy! Przyjaciele! Dacie nam radości wiele, gdy na ślub nasz przybędziecie. Ale w dłoniach zamiast kwiecie, coś innego przyniesiecie. Serca swoje uchylając, konwenanse odrzucając, zamiast kwiatów do wazonów, które uschną w naszym domu, więcej dobra uczynicie gdy do puszki grosz wrzucicie. Razem szpital wspomożemy, gdy pieniążki przekażemy” – taki wierszyk na ślubnym zaproszeniu napisała jedna z młodych par, która wzięła udział w akcji „Podziel się swoim szczęściem”.

– Od 2004 r. szlachetnych par, które zdecydowały się nas wesprzeć, było już ok. 220. Dzięki nim udało się zebrać ok. 240 tys. zł, a każda złotówka przyczyniła się do modernizacji szpitala – remontów oraz zakupów niezbędnego sprzętu, nie tylko medycznego. Rocznie pomagamy ok. 100 tys. dzieci – udzielanych jest blisko 36 tys. hospitalizacji, a lekarze przeprowadzają ok. 160 tys. konsultacji specjalistycznych i 6 tys. zabiegów operacyjnych. Sprzęt szybko się zużywa, a lista potrzeb zawsze jest długa – mówi Bartłomiej Pawlak, kierownik Biura Akcji Odnowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

W tym roku pary, które do 30 września na swoim ślubie zorganizują kwestę na rzecz szpitala, wezmą udział w losowaniu wyjątkowej nagrody – tygodniowego pobytu w zamku Czocha w Leśnej, ufundowanego przez Grupę Hoteli WAM. Szczegóły akcji i konkursu można znaleźć na stronie www.podzielsieswoimszczesciem.pl.

Dla Afryki i Caritas

Asia i Piotr, Czadowa Para z Krakowa, na ślubnym kobiercu staną 21 kwietnia. – Misjami interesowałam się od zawsze. Wiedziałam, że nigdy nie wyjadę na nie, ale chętnie wspomagałam tych, którzy pracują na Czarnym Lądzie. Kiedy dowiedziałam się o akcji braci kapucynów, by nowożeńcy wspierali budowę szkoły w Czadzie, pomyślałam, że gdy będę wychodzić za mąż, to chciałabym się w nią włączyć. Zdania nie zmieniłam, a mojemu narzeczonemu pomysł bardzo się spodobał – opowiada Asia. – Od początku trwania akcji „Czadowa Para” zgłosiło się do nas ok. 200 młodych par z całej Polski (niektóre dopiero przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa) co – szacunkowo – daje kwotę ok. 200 tys. zł. Na wybudowanie szkoły w Czadzie potrzeba ok. 120 tys. zł, ale do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć koszty utrzymania misjonarza, paliwo itd. – wyjaśnia Piotr Gajda, koordynator akcji z Fundacji Kapucyni i Misje. Bracia kapucyni (którzy przyszłe młode pary łowią m.in. na targach ślubnych i portalach adresowanych do narzeczonych) oprócz budowy szkół, studni i kaplic planują także stworzenie centrum edukacyjnego z prawdziwego zdarzenia, w którym młodzi mieszkańcy Czarnego Lądu będą mogli przeczytać książkę, przygotować się do zdania matury (bo wykształcenie to dla nich szansa na lepsze jutro), a nawet skorzystać z internetu satelitarnego. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.czadowapara.pl.

O tym, że w dniu ślubu warto zrobić coś niezwykłego, co przetrwa o wiele dłużej niż najpiękniejszy bukiet (i pomoże potrzebującym przetrwać trudne dni, miesiące, a nawet lata), od niedawna przekonuje też Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wolontariusze Caritas uzbrojeni w specjalne ulotki odwiedzają już kursy przedmałżeńskie, domy rekolekcyjne i duszpasterstwa akademickie. Narzeczeni, którzy zadeklarują udział w akcji „Dajcie szczęściu rozkwitnąć” otrzymają specjalne podziękowanie – ksiądz błogosławiący ślub będzie mógł je odczytać pod koniec uroczystości. To nie wszystko. Imiona młodej pary wraz z celem, na który zostaną przeznaczone pieniądze, znajdą się na stronie www.krakow.caritas.pl. Na zainteresowanych czeka dział promocji krakowskiej Caritas (promocja@caritas.pl, tel. 12 637 07 12).

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg