Pograć w szkole w "literki"

Już ponad 150 szkół w Polsce bierze udział w programie edukacyjnym „Scrabble w szkole”.

Każda z placówek edukacyjnych może skorzystać z bezpłatnych materiałów do wykorzystania na lekcjach czy zajęciach dodatkowych. Wystarczy zrejestrować się na stronie www.scrabblewszkole.pl „Scrabble® w szkole” to propozycja dla nauczycieli i uczniów, szukających pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć szkolnych, a także dla rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom rozwijającą rozrywkę. Ideą programu jest pokazanie edukacyjnego potencjału tkwiącego w scrabblach i przekonanie opiekunów dzieci i młodzieży, że jest to nie tylko gra dostarczająca rozrywki, ale także ciekawe narzędzie pomocowe w nauczaniu, sposób na stymulację rozwoju umiejętności logicznego myślenia i wsparcie w terapii pedagogicznej.

W ramach programu został uruchomiony serwis internetowy www.scrabblewszkole.pl. Po zarejestrowaniu się do portalu nauczyciele zyskują dostęp do wskazówek na temat prowadzenia lekcji z wykorzystaniem Scrabble, propozycje gier dydaktycznych dla każdego poziomu nauczania, porady na temat rozpoczęcia scrabblowej działalności w szkole np. utworzenia kółka scrabblowego lub organizacji turnieju. Dostępne są także porady dla uczniów, rodziców oraz szereg ciekawostek.

Wokół programu Scrabble w szkole tworzy się społeczność aktywnych graczy, którzy angażują się w liczne scrabblowe przedsięwzięcia i dzielą się swoimi doświadczeniami. Obecnie na stronie zarejestrowanych jest 270 użytkowników, w tym około 240 nauczycieli, w programie uczestniczy około 150 szkół z całej Polski. Oprócz korzyści w postaci wsparcia dydaktycznego i scrabblowych inspiracji, każda szkoła, która za pośrednictwem portalu zarejestruje się w programie, otrzymuje bezpłatny pakiet gier.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GRA, SCRABBLE, SZKOŁA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg