„Ty uratowałaś moje dziecko”

39-letnia Mary Wagner była wielokrotnie aresztowana za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych i przekonywała napotkane tam kobiety, by nie zabijały swych dzieci. Dopiero po dwóch latach okazało się, jak wielkie znaczenie miała jedna z takich wizyt.

Także obecnie Mary odbywa karę aresztu. W więzieniu spotkała inna aresztantkę, która zaczepiła ją słowami: - Pamiętasz mnie? Mary jednak nie potrafiła jej umiejscowić w pamięci. Wtedy jej towarzyszka przypomniała jej, że 2 lata temu w klinice aborcyjnej Mary próbowała przekonać ją, by nie pozwoliła zabić swego nienarodzonego dziecka. Krótko potem do ośrodka wkroczyła policja i brutalnie wyrzuciła stamtąd obrończynię życia. Dla kobiety oczekującej na aborcję był to moment zwrotny. Jak przyznała, to dzięki cierpieniu Mary może się teraz cieszyć maleńkim synkiem.

Historię tę przekazała z więzienia Linda Gibbons – inna, sędziwa już obrończyni życia, która za podobne „przestępstwa” spędziła w więzieniach w sumie 10 lat.

A oto film z aresztowania Mary Wagner w 2011 r.

leeda1946 Mary Wagner's Arrest November 8th 2011 Bloor St West Women's Clinic

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Robertttt
  29.12.2013 15:06
  "wkroczyła policja i brutalnie wyrzuciła stamtąd obrończynię życia"

  Czy autor tekstu ma dowody na to, że policja zrobiła to "brutalnie"? Wydaje mi się wątpliwe, że policjanci byli brutalni wobec pojedynczej kobiety. Jestem przeciwnikiem aborcji, ale nie popieram nieetycznego dziennikarstwa dla słusznej sprawy. Takie dziennikarstwo kojarzy mi się z tabloidami, których dziennikarze, mimo że nie byli na miejscu i tak wiedzą, że potrącona osoba OSTROŻNIE przechodziła przez ulicę a kierowca AGRESYWNIE prowadził samochód. Zwracam też uwagę, że trudno dziś przeczytać w prasie o gwałcie, zabójstwie, pobiciu. Są tylko BRUTALNE gwałty, BRUTALNE zabójstwa i BRUTALNE pobicia. To jak napisać o zabójstwie, które naprawdę odznaczało się wyjątkowym okrucieństwem? Może MEGABRUTALNE?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.