Nie udzielisz homoślubu? Do więzienia!

Wbrew obietnicom Francoisa Hollande’a z kampanii wyborczej, prawo francuskie nie przewiduje klauzuli sumienia dla merów, którzy nie chcą udzielać ślubów parom jednopłciowym. Za odmowę grozi im 3 lata więzienia i 45 tys. euro grzywny.

Taki los może spotkać Jean-Michela Colo (z prawicowej partii UMP), który od 31 lat piastuje urząd mera Arcangues. Oświadczył, że ani on, ani jego zastępca nie będą udzielać homoślubów.

Minister spraw wewnętrznych Manuel Valls stwierdził, że „gwałcący prawo ‘małżeństwa dla wszystkich’, narażają się na bardzo poważną sankcję”, a sekretarz ds. społecznych rządzącej Partii Socjalistycznej Marc Coatanéa zauważył, że „od czasu otwarcia małżeństwa dla par tej samej płci, wielu merów odmawia udzielania ślubu takim związkom.  Nie tylko nie chcą ich celebrować, ale zabraniają czynić tego swoim zastępcom. (...) Taka postawa jest nie do zaakceptowania. Republika nie toleruje żadnego wyjątku w aplikacji prawa demokratycznie uchwalonego”.

Homoseksualna para, której mer Colo odmówił ślubu zamierza iść z tą sprawą do sądu; grozi też odesłaniem ministrowi sprawiedliwości swych kart wyborczych oraz zaprzestaniem płacenia podatków.

Tymczasem do mera Arcangues płyną dziennie setki głosów poparcia, m.in. od biskupa Bayonne Marka Ailleta.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • RK
  11.06.2013 21:12
  no cóż wybrali debila i mają za swoje, najpierw trzeba myślec a potem rozpatrzac, żaden liberał a co dopiero stary socjalisto - komunista nie powinien byc na wolności w Europie, jakby mało miała ta ziemia hitlera lenina ,stalina i innych głupców!!!!
 • Dioklecjan
  17.06.2013 12:03
  Jak bardzo odeszła nauka kościoła od
  Chrystusa !
  To nad czym się zastanawiamy było rzeczą
  oczywistą dla pierwszych chrześcijan
  nota bene w dużej części....
  analfabetów.
  Cóż, pozostaje nam się uczyć od muzułmanów
  ... co to znaczy wolność i wierność
  grupy religijnej,
  wierność religii nie.... państwu.
 • MacBlacker
  21.06.2013 15:23
  Homo terror wchodzi na wyższy pułap.

 • Effa
  12.07.2013 11:37
  Na gilotynę panów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.