50. dziewczynka w Oknie Życia

Wczoraj o godz. 19,43 w "oknie życia" szpitala bonifratrów w Brnie znaleziono nowonarodzone dziecko - 50-tą dziewczynkę, a począwszy od 2005 roku 86 dziecko jakie trafiło do jednego z 56 "okien życia" istniejących obecnie w Republice Czeskiej. W kraju tym "okna życia" są nazywane "Babybox".

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego Babybox Ludvík Hess, dziecko znalazło się w oknie życia w godzinę po urodzeniu. Dziewczynka waży 3 330 gramów i jest w dobrym stanie ogólnym. Otrzymała imię Marcela, tak jak pielęgniarka, która ją znalazła. Pierwszy Babybox został uruchomiony w Czechach 1 czerwca 2005 roku w prywatnej klinice ginekologiczno-położniczej w Pradze-Hloubětíně. Działalność Stowarzyszenia Obywatelskiego Babybox wsparli lekarze, ludzie mediów, aktorzy i przedsiębiorcy. Jest też sponsorowane przez banki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.