„Youcat” po chińsku

Popularny katechizm dla młodzieży przetłumaczono na chińskie pismo.

- Czekaliśmy na niego od kilku miesięcy. Już jest! - napisali na swoim profilu na Facebooku redaktorzy katechizmu dla młodych „Youcat”. Zredagowany i opatrzony wstępem Benedykta XVI z okazji Światowych Dni Młodzieży 2011 dostępny jest już po chińsku.

Młodzież w Hongkongu, na Tajwanie i w Makau używała go do tej pory w języku angielskim. Tłumaczenia i wydania go w piśmie chińskim podjęło się wydawnictwo z Taipei, stolicy Tajwanu. „Youcat” to licząca 304 strony książka, która w przystępnej formie, na postawie Katechizmu Kościoła Katolickiego, tłumaczy prawdy wiary. Dostępna jest także w języku polskim.

Oficjalnie w Chińskiej Republice Ludowej mieszka ok. 4 mln katolików. Wierny Rzymowi Kościół jest prześladowany, władze sterują założonym przez siebie stowarzyszeniem, pełniącym funkcję kościoła oficjalnego. Katolicy cieszą się wolnością wyznania jedynie w Hongkongu i na Makau. Z kolei w Chińskiej Republice Narodowej, czyli na Tajwanie, żyje ok. 300 tysięcy katolików.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHINY, YOUCAT

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.