Harry, Amelia i Muhammad

Harry dla chłopca, Amelia dla dziewczynki to najpopularniejsze imiona dla noworodków w Anglii i Walii w ubiegłym roku. Londyńczycy najczęściej dawali synom imię Muhammad - poinformował w poniedziałek portal internetowy BBC News.

BBC, a także dziennik "Independent" wiadomość o tym, że Harry króluje wśród imion dla chłopców, opatrują zdjęciem wnuka królowej Elżbiety II - księcia Harry'ego. "Guardian" zastrzega jednak, że być może jest to zasługą nieustającej popularności książek i filmów o Harrym Potterze lub członka boys bandu "One Direction", Harry'ego Stylesa.

Za Harrym w pierwszej piątce najpopularniejszych imion męskich są: Oliver, Jack, Charlie i Jacob. Po Amelii najpopularniejsze żeńskie imiona to Olivia, Jessica, Emily, Lily. Również przed dekadą, w 2002 roku imiona Oliver i Jack były w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych dla chłopców, a Olivia, Jessica i Emily - dla dziewczynek.

Jak wynika z danych ONS, w ostatniej dekadzie najszybciej zdobywającym popularność imieniem dla dziewczynek było Lexi - w 2002 roku zajmowało 1613. miejsce, a w 2012 - 46.

Brytyjski Główny Urząd Statystyczny (ONS), który opublikował dane, klasyfikuje podobne imiona, ale o różnej pisowni osobno. I tak, w Londynie, gdzie na pierwszym miejscu jest Muhammad wśród imion chłopięcych, to samo imię w innym wariancie - Mohammed, znajduje się na miejscu czwartym.

Na 729574 narodzonych dzieci w Anglii i Walii, 13 proc. nazwano jednym z 10 najpopularniejszych imion.

Szkocja i Irlandia Północna opublikowały dane za 2012 rok w grudniu i najpopularniejsze były imiona Jack i Sophie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg