Harry, Amelia i Muhammad

Harry dla chłopca, Amelia dla dziewczynki to najpopularniejsze imiona dla noworodków w Anglii i Walii w ubiegłym roku. Londyńczycy najczęściej dawali synom imię Muhammad - poinformował w poniedziałek portal internetowy BBC News.

BBC, a także dziennik "Independent" wiadomość o tym, że Harry króluje wśród imion dla chłopców, opatrują zdjęciem wnuka królowej Elżbiety II - księcia Harry'ego. "Guardian" zastrzega jednak, że być może jest to zasługą nieustającej popularności książek i filmów o Harrym Potterze lub członka boys bandu "One Direction", Harry'ego Stylesa.

Za Harrym w pierwszej piątce najpopularniejszych imion męskich są: Oliver, Jack, Charlie i Jacob. Po Amelii najpopularniejsze żeńskie imiona to Olivia, Jessica, Emily, Lily. Również przed dekadą, w 2002 roku imiona Oliver i Jack były w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych dla chłopców, a Olivia, Jessica i Emily - dla dziewczynek.

Jak wynika z danych ONS, w ostatniej dekadzie najszybciej zdobywającym popularność imieniem dla dziewczynek było Lexi - w 2002 roku zajmowało 1613. miejsce, a w 2012 - 46.

Brytyjski Główny Urząd Statystyczny (ONS), który opublikował dane, klasyfikuje podobne imiona, ale o różnej pisowni osobno. I tak, w Londynie, gdzie na pierwszym miejscu jest Muhammad wśród imion chłopięcych, to samo imię w innym wariancie - Mohammed, znajduje się na miejscu czwartym.

Na 729574 narodzonych dzieci w Anglii i Walii, 13 proc. nazwano jednym z 10 najpopularniejszych imion.

Szkocja i Irlandia Północna opublikowały dane za 2012 rok w grudniu i najpopularniejsze były imiona Jack i Sophie.

«« | « | 1 | » | »»
 • goscimira
  13.08.2013 04:48
  Anglia nie powinna dzielić imion na męskie i żeńskie. Powinny to być imiona "nijakie" wg liczby. Inaczej, to jest sprzeczne z nowymi ustawami jakie ostatnio wprowadza no i wysoce dyskryminująco-nietolerancyjne. Brytyjczycy powinni być bardziej rzetelni.
 • Q67aozjq
  25.11.2013 03:33
  A ja z okazji dni dcoorbi dla zwierząt mam prośbę w październiku i grudniu dajcie schroniskowym psom prezenty. Kupcie niedrogą karmę, miskę, koc, zawieźcie wraz ze swoimi starymi zabawkami czy kojcami. Chciałbym, żebyście swoje dary zawsze opisali niezmywalnym mazakiem dla schroniska , karmy też na opakowaniach; niestety w całym kraju zdarzają się nieuczciwi ludzie co zubażają bezdomne psy przywłaszczając co lepsze rzeczy z darf3w i to w jakiś sposf3b ich zniechęca, jeśli rzeczy są znakowane.Jeśli nie macie pewności co do podarowanej gotf3wki, wpłaćcie ją na TOZ lub zawieźcie dary do ktf3rejś jego siedziby. My kilka razy w roku przekazujemy swoje dary a także te z Pudełka Serca, to takie pudło co stoi w poczekalni lecznicy i dobrzy ludzie zostawiają w nim rf3żne podarki dla schroniska. 18 października 2012 o 01:08
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.