Irlandia: Codzienna "zdrowaśka" za synod o rodzinie

Odmówić dziennie przynajmniej jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji październikowego synodu poświęconego rodzinie. Z taką propozycją wyszedł prymas Irlandi.

Wskazał on, że codzienna modlitwa byłaby nieocenionym wkładem wiernych w synodalne obrady.

Abp Eamon Martin zaproponował jednocześnie, by do tej modlitewnej akcji włączały się Kościoły na całym świecie. Hierarcha mówił o tym w czasie dorocznej narodowej nowenny w sanktuarium Matki Bożej w Knock. Przebiegała ona pod hasłem: „Wiara i rodzina” nawiązującym do przygotowań Kościoła powszechnego do październikowego Synodu Biskupów poświęconego powołaniu i misji rodziny we współczesnym świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.