Doradzi w internecie?

Czeka nas formalizacja nowego zawodu: internetowego psychologa, zapowiada "Dziennik Polski".

W sieci coraz prężniej rozwija się rynek usług psychologicznych. Jeden e-mail od psychologa, kosztuje w granicach 20-30 zł. Rozmowa przez komunikatory internetowe typu GG lub Skype: 40-60 zł. A do tego jeszcze SMS-owe kursy wsparcia i wideokonferencje. Odpłatne są również testy osobowości, tłumaczenie snów czy internetowe kursy rozwoju.

Ceny za usługi są niższe w porównaniu z tradycyjną wizytą w gabinecie psychologa. Nie zawsze jednak kończy się na jednym e-mailu lub rozmowie online.

- Wierzymy, że psychologowie, którzy świadczą usługi online, szanują zasady kodeksu etycznego tego zawodu, ale nie mamy tej pewności, mówi Beata Trojan z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jej zdaniem, udzielanie porad online może być wykorzystywane czasem jako sposób na dorobienie sobie przez świeżo upieczonych absolwentów psychologii.

- Mnóstwo osób kończy takie studia, a ofert pracy w realnym świecie niestety jest niewiele. Internet daje możliwość uprawiania zawodu początkującemu psychologowi, tłumaczy Trojan i podkreśla, że właśnie między innymi ze względu na młodych ludzi, dopiero wchodzących na rynek pracy, należałoby wypracować standardy udzielania pomocy psychologicznej na odległość, czyli za pośrednictwem internetu.

Od redakcji Wiara.pl

Ciekawe czy kupujący tego rodzaju usługi równie beztrosko podeszliby do kwestii wyboru kolorów ścian w swoim mieszkaniu. Mail zniesie wszystko. I najmądrzejsza radę i kompletna bzdurę.

AM

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Viator
    06.01.2010 10:31
    To jakaś wierutna bzdura. Chodzi mi o pomysł doradzania via mail czy gadu gadu. Psycholog ma znać ludzka "psyche" a nie doradzać w kwestii budowy domu czy bankowości. Jak chce poznać drugiego człowieka bez żywego kontaktu z nim? Przecież brakuje mu tak ważnego kontaktu wzrokowego, brakuje mu, co może często pomóc, wsłuchania się w głos tego człowieka. Bo z niego też można się czegoś dowiedzieć. Rozumiem, że ktoś udziela internetowych porad z dobrego serca. Ale brać za taką amatorszczyznę kasę? Chyba ci psychologowie na łby pospadali i wydaje im się, że pozjadali wszystkie rozumy. Za taką ich usługę nawet grosza nie powinni dostać.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.