Rz: Nie odpuszczać młodym stalkerom

Ośmieszanie w sieci, nękanie, a nawet wkładanie do plecaka odchodów. Nastoletni dręczyciele bywają bezwzględni - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak przypomina "Rzeczpospolita", wraz w powrotem do szkoły powraca problem stalkingu, który zdaniem specjalizującej się w tych sprawach adwokat Barbary Szopy wciąż "się nasila i często przybiera drastyczne formy." Jest to m.in. nękanie i uprzykrzanie życia, których sprawcami - czasem bezwzględnymi - są równieśnicy - czytamy w artykule. "Są także bezpośrednie złośliwości, takie jak chowanie piórników, butów, podkładanie do plecaka zepsutych owoców, na nawet zwierzęcych odchodów" - mówi mec. Szopa.

Jak twierdzi adwokat, szkoły bagatelizują problem, a rodzice bywają bezradni. "Katalog zachowań po jakie sięgaja szkolni stalkerzy, nie ustępuje tym, jakie stosują dorośli. Nielubianym kolegom dokuczają poprzez ineternet i wprost. Przerabiają zdjęcia dziecka, dodają wulgarne opisy i udostępniają je na portalach społecznościowych" - pisze "Rz".

Jak informuje gazeta, w 2016 r. - jak wynika z policyjnych danych - doszło do ponad 3,2 tys. (ok 300 więcej niż rok wcześniej) przestępstw stalkingu z art. 190a kodeksu karnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • JAWA25
    26.08.2017 18:48
    zjawisko stare jak świat, w starożytnym Rzymie znany był występek "adtemptata pudicitia" (naruszenie skromności) polegający na natrętnym chodzeniu za osobą dobrych obyczajów lub/oraz zaczepianiu jej
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.