Ministerstwo Zdrowia o projekcie "Zatrzymaj aborcję"

Projekt "Zatrzymaj aborcję" to projekt obywatelski, nie ma obecnie do niego stanowiska rządu ani stanowiska Ministerstwa Zdrowia - powiedziała w czwartek w Sejmie wiceminister w tym resorcie Józefa Szczurek-Żelazko. Zaznaczyła jednocześnie, że PiS opowiada się za ochroną życia i zdrowia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

"Odnosząc się do pytań dot. projektu chciałabym podkreślić, że jest to projekt obywatelski i w tej chwili nie ma do niego stanowiska rządu, nie ma również stanowiska ministerstwa zdrowia" - powiedziała wiceminister.

"Niemniej jednak Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym wielokrotnie wypowiadało się w tej kwestii, podkreślając, że ochrona zdrowia i życia człowieka jest dla nas najważniejsza, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci" - dodała.

Wiceminister Szczurek-Żelazko oceniła, że kobiety, u których stwierdzono ciąże powikłane lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu płodu, mogą liczyć na bardzo szeroką pomoc i wsparcie m.in. dzięki programowi "Za życiem".

"W Polsce w ciągu ostatniego roku przeprowadzono blisko 100 tys. badań prenatalnych. Istnieje możliwość wczesnej diagnostyki wad, co daje możliwość wczesnej interwencji. Dokonano ponad 1,2 tys. zabiegów wewnątrzmacicznych w czasie okresu prenatalnego, zabiegów naprawczych, zabiegów korygujących wady, które kilka czy kilkanaście lat temu były wadami letalnymi i uniemożliwiały życie dziecka" – powiedziała.

Pytania m.in. ws. stanowiska rządu do obywatelskiego projektu zmian w przepisach dot. aborcji zadały posłanki: Paulina Hennig-Kloska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt, Monika Rosa i Ewa Lieder.

«« | « | 1 | » | »»
 • Wierna
  22.03.2018 13:39
  Niech nie kłamią że są za obroną życia! Unikają ten temat jak ognia! Jak by aborcja im przeszkadzała to by dawno to świństwo szatanskie zablokowali! A feministki brak słów pozal się Panie!
 • Tomaszszcz
  22.03.2018 16:18
  PANI WICEMINISTER KŁAMIE! 2 I PÓŁ ROKU RZĄDÓW TO ZA MAŁO CZASU ABY STANAC ZA ŻYCIEM NIEWINNYCH DZIECI? WSTYD ! NIGDY PIS NIE OBRONI ŻYCIA ! BÓG SIĘ OD WAS ODWRÓCI BO KŁAMIECIE W TEJ WAŻNEJ SPRAWIE JUŻ TYLE CZASU ! HAŃBA !
 • Kocór
  22.03.2018 20:08
  Cyt. Niemniej jednak Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym wielokrotnie wypowiadało się w tej kwestii, podkreślając, że ochrona zdrowia i życia człowieka jest dla nas najważniejsza, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci" Kłamstwo ! A jak głosowali posłowie za całkowitym zakazie aborcji? Gdyby to było prawdą to już dawno ten zakaz został by przegłosowany przez posłów PIS. Prawie wszyscy z nich są za tzw. kompromisem aborcyjnym"
 • hanys61
  22.03.2018 21:28
  Gdyby chodziło naprawdę o to co na sztandarach a nie o strzelanie z byle jakich propagandówek. Niestety nie dam wiary komuś kto używa w salonach politycznych krzyża zamiast argumentu. Podam przykład przestępcy który żałuje co?............... może go wypuścimy. Wciskanie się dla bieżących celów propagandowych z tak bolesnym tematem to szczyt nieuczciwości i zaprzedania duszy władzy. Jednak dla dobra wszystkich trzeba się zastanowić dokąd sięga to co cesarskie. Aby za następnego rządu nie stracić tego co już działa, wtedy dopiero otworzą się wszystkim oczy a zabijać dzieci będzie można u cyrulika.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.