"Męskie oblężenie Jasnej Góry"

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście z zaproszeniem na "Męskie oblężenie Jasnej Góry" zachęca wszystkich mężczyzn z całej Polski do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się 22 czerwca.

Pielgrzymkę mężczyzn pod nazwą "Męskie oblężenia Jasnej Góry" organizują już po raz trzeci liderzy różnych męskich środowisk katolickich. Jej celem jest umocnienie mężczyzn w ich powołaniu oraz wzbudzenie pragnienia zaangażowania w życie wiarą. "Doświadczenie poprzednich dwóch lat pokazuje, że ta pielgrzymka stała się zaczynem dla powstania wielu męskich inicjatyw w parafiach" - podkreślają organizatorzy.

"+Uczyńcie, co wam mówi Syn+ - w ostatnich latach te słowa Maryi mocno wybrzmiewają w sercach wielu mężczyzn, którzy spotykają się w różnych ruchach i wspólnotach, aby odkrywać swoją męską tożsamość w świetle Słowa Bożego. Mężczyźni podejmują różne dzieła, których celem jest wzrastanie w roli chrześcijanina, męża, ojca i przewodnika. Dla wielu autorytetem stał się św. Józef" - napisał w liście abp Gądecki, zapraszającym mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce.

Podkreślił w nim, że jedną z inicjatyw podejmowanych przez te środowiska jest organizowana po raz trzeci pielgrzymka mężczyzn pod hasłem "Męskie oblężenie Jasnej Góry". "Wydarzenie to ma być czasem modlitwy u stóp Maryi, nauczań i braterskiego spotkania, a jej owocem winno być umocnienie w powołaniu, a także zaangażowanie w tworzenie męskich środowiska wiary w parafiach w całej Polsce" - zaznaczył w liście przewodniczący episkopatu Polski.

Spotkanie swoim patronatem objęli: przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący KEP abp Marek Jędraszewski, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Krzysztof
  12.06.2019 12:34
  Nareszcie jakies inicjatywy dla mężczyzn! Wojownicy Maryi, pielgrzymka do Piekar, teraz Męskie Oblężenie. Jeszcze tylko uzdrowić, oddać sacrum liturgii i do Kościoła powrócą mężczyźni. A jak powrócą mężczyźni, to pociągną wraz z sobą cale rodziny. Chwała Panu!
 • Matka
  12.06.2019 12:45
  Nareszcie Panowie Rycerze Niepokalanej pokażcie siłę męskiej modlitwy oby mój Rycerz też tam kiedyś z Wami pojechał
 • gut
  12.06.2019 13:41
  Cenna Inicjatywa. ;) Godne polecenia jest bardzo Fajne, Spotkanie z Panem Mateuszem Banaszkiewiczem - aktor, Kabaret Młodych Panów. ;-)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.