Mama i syn na rekolekcjach

Największą wartością tego spotkania jest czas spędzony z synem, możliwość głębszego poznania, wspólna modlitwa - przekonują mamy uczestniczące w rekolekcjach, które odbyły się w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym "Vincentinum" w Krzeszowicach.

Hanna, Aleksandra, Marzena i Patrycja poznały się na rekolekcjach dla mam i córek. Tam doświadczyły, jak ważne jest indywidualne budowanie więzi z dzieckiem. Istnieją już propozycje rekolekcyjne dla mam i córek, są dla ojców i córek. Są również rekolekcje czy wyprawy dla ojców i synów. Próbowały szukać podobnej oferty dla synów, ale takiego wydarzenia dotąd nikt nie proponował. Wzięły więc sprawę w swoje ręce. - Informacje o rekolekcjach przekazywałyśmy bezpośrednio zainteresowanym mamom, które znamy, albo grupom lub wspólnotom mam, którym zależy na wychowaniu swoich synów zgodnie z wartościami chrześcijańskimi - opowiada Aleksandra Tondera, żona Jana, mama dwóch córek i dwóch synów. W sumie do Krzeszowic z różnych stron Polski przyjechało 22 mam wraz z synami.

Ojcem duchownym rekolekcji został ks. Zygmunt Kostka, salezjanin, zastępca prowincjała Zgromadzenia Salezjanów Prowincji Krakowskiej. Diakon Grzegorz organizował zajęcia synom, kiedy mamy uczyły się, jak budować relacje, jak okazywać szacunek i jak dbać o skuteczną komunikację mama-syn. W tym czasie chłopcy poznawali historie biblijne, chodzili na jesienne spacery i grali w piłkę.

Wspólnie z mamami brali udział w grze terenowej, bawili się przy ognisku i muzyce.

- Największą wartością tego spotkania jest czas spędzony z synem, możliwość głębszego poznania, wspólna modlitwa. Mamy w tych rekolekcjach cenią sobie również możliwość spotkania w swoim gronie, rozmowy, nawiązania przyjaźni - mówi pani Aleksandra. Jak dodaje, budowanie więzi z córką jest bardziej intuicyjne. - Przy budowaniu więzi z synem musimy pamiętać o tym, że jest to mały chłopiec, który "za chwilę" stanie się młodzieńcem, mężczyzną - podkreśla.

Kolejne rekolekcje dla mam i synów w wieku 4-10 lat potrwają od 8 do 10 kwietnia 2022 roku. Zgłoszenia można wysyłać mailowo na adres: rekolekcjemamaisyn@gmail.com.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama