„Pogotowie Małżeńskie” - 25 września

„Pogotowie Małżeńskie” – cykl spotkań dla małżeństw przygotowywany w ramach Warsztatów Dobrego Życia powraca po wakacyjnej przerwie. Spotkanie wrześniowe poświęcone będzie zaburzeniom w komunikacji, oraz sposobom kontrolowania emocji.

W codziennych relacjach powtarzające się lęki, obawy, bolesne przeżycia potrafią wywołać burzę emocji, które nieopanowane niszczą wzajemne więzi. Jednak komunikacja oparta na świadomości wzajemnych potrzeb i różnic może ograniczyć, a nawet wyeliminować napięcia w małżeństwie. Wrześniowe spotkanie „Emocje kontrolowane” będzie próbą odpowiedzi na pytania: Jak komunikować się bez przemocy i stawiać zdrowe granice w relacjach małżeńskich? Jak budować zdrowe i wolne relacje z najbliższymi?

- Na temat określony w tytule spotkania wypowiada się najpierw ekspert - psycholog lub terapeuta, a potem małżonkowie, którzy już określony problem „przerobili” , dzielą się doświadczeniem i własnymi sposobami radzenia sobie z kryzysem – na temat formuły warsztatów mówi Norbert Cesarz z Fundacji Dobra Kultura, która wraz z Dobrym Miejscem jest organizatorem „Pogotowia Małżeńskiego”.

W ramach tegorocznej edycji Warsztatów Dobrego Życia poruszone zostaną takie tematy, jak: sposoby radzenia sobie z emocjami (wrzesień), rola seksu w małżeństwie (październik), macierzyństwo (listopad), przebaczenie w relacjach (grudzień).

Podczas spotkania „Emocje kontrolowane” (25 września) gośćmi i ekspertami będą: psycholog Jacek Olchawski, psycholog Bożena Seretny oraz ks. Jarosław Szymczak, zajmujący się duszpasterstwem rodzin.

Cykl „Pogotowie Małżeńskie” jest odpowiedzią na zjawisko coraz częstszego rozpadu związków, czy wręcz niezdolności do ich zawarcia i lęku przed zobowiązaniami. Spotkania mają uświadomić, że każdy z nas ma różne potrzeby, ograniczenia, oczekiwania względem drugiej osoby, a często nie potrafimy o tym rozmawiać. Powtarzające się kłótnie z błahego powodu w rzeczywistości wynikają z głębszych problemów, ale każde problemy można rozwiązać i przeciwdziałać im w przyszłości.

 

Kiedy: 25 września (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, wejście B

Informacje o gościach:

Ks. Jarosław Szymczak – ksiądz katolicki, od 1994 r. doktor z teologii w zakresie teologii małżeństwa i rodziny na Wydziale Teologicznym ATK, na podstawie rozprawy: Nauka Jana Pawła II o urzeczywistnianiu się Kościoła w sakramencie małżeństwa. Od 1995 pełni funkcję adiunkta w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach. Od wielu lat zajmuje się duszpasterstwem rodzin oraz formacją i kształceniem studentów w Instytucie Studiów nad Rodziną.

Jacek Olchawski – z wykształcenia psycholog z dyplomem UJ w Krakowie, Studium Psychoterapii SPCh. Prowadzi psychoterapię grupową osób dorosłych oraz spotkania grupowe i indywidualne w ramach terapii rodzin.

Bożena Seretny – ukończyła m.in. Podyplomowe Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Świadczy pomoc w zakresie terapii indywidualnej i grupowej, grup Balinta, terapii par, psychoterapii osób dorosłych: zaburzenia lękowe, nerwice, depresje, zaburzenia odżywiania, kryzysy i problemy małżeńskie – terapia par, mediacje, konsultacje doradztwa zawodowego, problemy z relacjami, sytuacje straty – osoby, pracy, zdrowia, chrześcijańskie poradnictwo, trudności z adaptacjami w nowym środowisku, kraju.

Aleksandra i Rafał Ziątkowie – jako małżeństwo od sierpnia 2005 roku są rodzicami trójki dzieci: Antka (5 lat), Ani (3 lata) i Tosi (20 miesięcy). Oboje od 15 lat związani z Ruchem Światło-Życie, w którym po przeżyciu pełnej formacji młodzieżowej kontynuują wspólną drogę w gałęzi rodzinnej ruchu w "Domowym Kościele". Oboje zaangażowani w posługę muzyczną. Aleksandra – z wykształcenia mgr familiologii, zatrudniona w szkole. Dodatkowym zajęciem, które stanowi pasję, jest zaangażowanie w Duszpasterstwie Rodzin i spotkania w poradni z narzeczonymi. Rafał – z wykształcenia mgr filozofii, technik elektronik, pracuje w IPN w Wydziale Wydawnictw. Propagator zaangażowanego ojcostwa oraz pozytywnej motywacji w osiąganiu celu.

 

Warsztaty Dobrego Życia

spotkania z cyklu “Pogotowie Małżeńskie” w 2011 roku:

Emocje kontrolowane” - 25 września (niedziela), godz. 17:00

Następne spotkania:

23 października (niedziela) z o. Ksawerym Knotzem – „Boski Seks”

18 listopada (piątek) – „Najważniejszy zawód świata - Mama”

11 grudnia (niedziela) – „Zaczynając od nowa”

 

Więcej informacji na www.PogotowieMalzenskie.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama