Teologia cierpiącego ciała

Cierpienie pozwala nam w sposób konkretny doświadczyć naszego ciała. Jest to doświadczenie negatywne, które jednak dzięki współczuciu i udziale w cierpieniach w Chrystusa może się stać doświadczeniem wspólnoty – przypomniał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Abp Zygmunt Zimowski uczestniczył w międzynarodowym kongresie o teologii ciała. Odbył się on na Papieskim Ateneum Regina Apostolorum prowadzonym w Rzymie przez Legionistów Chrystusa.

Abp Zimowski szczegółowo omówił doznania człowieka, którego spotyka choroba bądź cierpienie. Ciało staje się wówczas problemem, deformuje nas, upokarza, oddziela od świata i dotychczasowego życia, staje się czymś obcym – mówił szef watykańskiej dykasterii. Odwołując się z kolei do nauczania Jana Pawła II pokazał, jak to samo cierpiące ciało może się stać miejscem objawienia oraz środkiem zjednoczenia z Bogiem i ludźmi. Jest to możliwe dzięki współczuciu i zbawczej mocy Chrystusa – podkreślił abp Zimowski na rzymskim kongresie o teologii ciała.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.