Cios w aborcyjnego giganta

Jako jedno z ważniejszych ostatnio zwycięstw uznali amerykańscy obrońcy życia doprowadzenie do zerwania współpracy walczącej z rakiem piersi Fundacji im. Susan G. Komen z aborcyjnym gigantem Planned Parenthood.

Oznacza to utratę przez PP rocznych grantów w wysokości około 680 tys. dolarów – informuję przewodnicząca organizacji pro-life Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL), Charmaine Yoest.

Fundacja z Dallas w stanie Teksas, będąca światowym liderem działań na rzecz walki z rakiem u kobiet, z reguły nie może współpracować z partnerami, wobec których toczy się śledztwo prowadzone przez władz lokalne, stanowe czy federalne. Tymczasem działania aborcyjnej organizacji wzięli ostatnio pod lupę kongresmani USA. Stało się to dzięki opublikowaniu przez AUL specjalnego raportu ujawniającego poważne nieprawidłowości w finansach i funkcjonowaniu PP. Szefowa organizacji, Cecile Richards ma odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. nadużyć w wykorzystywaniu państwowych pieniędzy, a także ukrywaniu informacji o molestowaniu nieletnich.

Yoest uważa, że wstrzymanie finansowego wsparcia dla aborcyjnej organizacji to dowód prawdziwej odwagi i uczciwości ze strony Fundacji im. Susan G. Komen. W ubiegłym roku Fundacja darowała 19 podmiotom powiązanym z PP 680 tys. dolarów. Rok wcześniej 580 tys. dolarów. „To potężny cios dla aborcyjnego imperium” – zauważa Yoest.

Jak informują działacze AUL, jedną trzecią budżetu PP stanowią podatki płacone przez obywateli Stanów Zjednoczonych. Rocznie PP otrzymuje w ten sposób ze środków federalnych 363 miliony dolarów. Roczne zarobki szefowej tej największej organizacji aborcyjnej świata wynoszą oko. ok. 400 tys. dolarów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • gut
  01.02.2012 14:28
  Cios w m.in jedną z instytucji która służy Bestii z Apokalipsy.
 • aaa
  03.02.2012 17:55
  a u nas http://likapost.salon24.pl/386774,apelacja-nowickiej-odrzucona apelacja Nowickiej odrzucona, tylko nawet w Gościu "cicho sza"
 • zyx
  08.02.2012 23:48
  To chyba nie takie proste! Oto treść maila otrzymanego 7.02.2012 od C-FAM:
  Oświadczenie Austina Ruse na temat Fundacji Susan G. Komen
  <<W piątek Fundacja Susan G. Komen wydała oświadczenie z którego wynika, że wycofała się z decyzji dotyczącej wstrzymania finansowania federacji Planned Parenthood. Mimo, że nie wierzę, że wycofali się ze swojej decyzji, może jednak okazać się to prawdą. Tego nie wiemy.

  To, co działo się w ubiegłym tygodniu przypominało mafijną kampanię wymuszenia wymierzoną przez Planned Parenthood przeciwko Fundacji Susan G. Komen.

  Przedstawiciele federacji Planned Parenthood jasno powiedzieli Fundacji Komen: "albo nas dofinansujecie, albo was zniszczymy". Szantaż wobec Fundacji odbył się przy czynnym poparciu i współudziale głównych mediów.

  W tym momencie obrońcy życia powinni przerwać wspieranie Fundacji Susan G. Komen. Powinniśmy poczekać i zobaczyć co się wydarzy. Wiemy, że w Fundacji Komen oczekuje pięć kolejnych grantów dla federacji Planned Parenthood. Jeżeli pojawi się ich więcej, będziemy wiedzieli, że przegraliśmy, a federacja Planned Parenthood wygrała.

  Nie żałuję pracy, jaką w ciągu ostatnich dni włożyłem w tę sprawę. Nie powinien też żałować żaden inny obrońca życia. Żałuję tylko, że nie mogliśmy zrobić więcej, aby dodać Fundacji Komen sił i umożliwić obronę przed potężnym gigantem aborcyjnym � federacją Planned Parenthood.

  Ten tydzień pokazał, że Planned Parenthood, organizacja, wobec której toczą się śledztwa kryminalne w całym kraju, nie powstrzyma się przed niczym, aby utrzymać swoje bastiony w organizacjach takich jak Fundacja Susan G. Komen.

  Powinniśmy nadal modlić się za Nancy Brinker oraz wszystkich jej kolegów z Fundacji Susan G. Komen.>>


  Austin Ruse jest Prezesem C-FAM, instytutu badawczego z siedzibami w Nowym Jorku i Waszyngtonie, poświęcającego się wyłącznie tematyce międzynarodowej polityki społecznej.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.