Ukraina: Episkopat wobec problemów bioetycznych

Kościół na Ukrainie niepokoi stan ochrony życia ludzkiego w tym kraju

Temat ten znalazł się na ostatnim posiedzeniu episkopatu tego kraju, jakie odbyło się we Lwowie. Katoliccy biskupi Ukrainy debatowali także nad organizacją Krajowego Kongresu Eucharystycznego oraz duszpasterskimi wyzwaniami związanymi z mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Kwestie bioetyczne mają się znaleźć w wydanym wkrótce komunikacie episkopatu. Za jego sporządzenie jest odpowiedzialny ordynariusz kijowsko-żytomierski abp Piotr Malczuk. Wskazuje on, że według wstępnych analiz od czasu legalizacji aborcji na Ukrainie (1955) zostało zabitych ponad 40 mln dzieci. Jak zauważa hierarcha, jest to liczba zbliżona do aktualnej populacji tego kraju.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.