Bojkot produktów PepsiCo.

Obrońcy życia na całym świecie zapowiadają jeszcze intensywniejszy bojkot produktów giganta spożywczego PepsiCo., który mimo licznych protestów i stanowiska akcjonariuszy, zamierza wypuścić na rynek napój ze słodzikiem wykorzystującym komórki abortowanych dzieci.

Średniokaloryczny napój o nazwie „Pepsi Next” może się pojawić w sprzedaży, dzięki decyzji administracji Baracka Obamy. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zgodziła się, by koncern mógł wykorzystywać w swych produktach „na zwykłych zasadach biznesowych” wzmacniacze smakowe stworzone przez współpracującego z PepsiCo. biotechnologicznego potentata Senomyx. Obrońcy życia ujawnili kilka miesięcy temu, że w badaniach nad rozwojem tzw. wzmacniaczy smakowych Senomyx wykorzystuje linię komórek HEK 293, pochodzącą z nerki zabitego w aborcji dziecka. Firma ta wykorzystując odseparowane ludzkie receptory smakowe, stworzyła własny receptor smaku.

W styczniu bieżącego roku zarząd PepsiCo. we wniosku do SEC domagał się odrzucenia podjętego w październiku 2011 roku projektu uchwały akcjonariuszy spółki, w której udziałowcy domagają się „przestrzegania przez firmę praw ludzkich oraz stosowania etycznych zasad wykluczających użycie resztek abortowanych ludzkich istot”.
Debi Vinnedge – szefowa Children of God for Life (CGL), amerykańskiej organizacji, która ujawniła całą sprawę – przyznaje, że jest „przerażona biernością i niewrażliwością” zarówno zarządzających PepsiCo. jak i administracji Obamy. „Wykorzystywanie linii ludzkich komórek z nerki dziecka zabitego w aborcji jako wzmacniaczy smakowych w napojach z pewnością nie jest rutynową działalnością biznesową” – zauważa.

Tymczasem republikański senator z Oklahomy Ralph Shortey przedstawił w stanowej legislaturze projekt ustawy, zakazującej wykorzystywania ludzkich płodów dla produkcji żywności.

Obrońcy życia zapowiadają bojkot wszystkich produktów Pepsi, a nowy napój tego koncernu ma być, jak zapowiadają, „następny (ang., next), którego należy unikać”. Oprócz amerykańskich obrońców życia bojkot, jak dotąd, zapowiedzieli działacze organizacji pro-life z Kanady, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Portugalii, Australii i Nowej Zelandii.

Tymczasem zajmująca się biologią molekularną blogerka Rebecca Taylor opublikowała listę firm, które wykorzystują linie komórkowe z wyabortowanych dzieci. Znalazły się na niej znane także w Polsce firmy farmaceutyczne Merck i GlaxoSmithKline, które wykorzystują te linie do produkcji niektórych szczepionek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, BOJKOT, PEPSI

 • jesienna
  09.03.2012 09:18
  jeżeli płód był abortowany, żeby uzyskać komórki do stworzenia hodowli tkankowych to oczywiście zgroza

  ale jeżeli abortowany był z innych względów to aborcję należy potępić, ale wykorzystanie tych komórek już niekoniecznie

  komórki ludzkie do hodowli tkankowych (pochodzących od ludzi żywych i zmarłych) wykorzystuje się w labolatoriach na całym świecie i jest to powszechne i nigdy nie budziło zastrzerzeń od strony etycznej

  najwięcej hodowli tkankowych uzyskani z linii komórek HeLa pozyskanych od zmarłej Henrietty Lacks w 1951 roku

  obecnie masa komórek wyhodowlach tkankowych wyprodukowanych z tej linii HeLA wielokrotnie przekroczyła wagę tej kobiety

  http://ciekawe.onet.pl/medycyna/komorki-hela-ratowaly-ludzkosc,1,4803467,artykul.html

  trzeba skopiować do przeglądarki
 • bolec
  09.03.2012 10:47
  gdzie to mozna kupic ?
 • Gość
  15.03.2012 08:34
  Nie mam ochoty spędzać tygodnia czasu na obczytywaniu czy to prawda, czy nie. Specjalizuję się w zupełnie innych dziedzinach.

  CZY LUDZIE MOGLI BY WRESZCEI PRZESTAC MATACZYC W JEDZENIU!
  DZIĘKI TAKIM WYNALAZKOM WSZYSCY BĘDZIEMY UMIERAĆ NA RAKA A WYBORU NIE MA ŻADNEGO.

  Świat się przeludnia, a w krajach rozwijających się ciagle nawołuje się do "produkcji" dzieci. Co będą jadły? Te świństwa, które już teraz nam się serwuje?
 • magus666
  29.03.2012 22:16
  mniam!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja