Kaczyński o in vitro

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w piątek przez dziennikarzy w Sejmie o to, jak PiS odnosi się do kwestii prawnej regulacji kwestii metody in vitro stwierdził, że jego ugrupowanie nie akceptuje tej metody.

- Nasze stanowisko jest znane, my nie akceptujemy tej metody, bo ona jest, taką jakby "wielokrotną aborcją" - stwierdził Kaczyński. - Poza tym bardzo wielu, sądzę, że zdecydowana większość posłanek i posłów mojej formacji, to są ludzie wierzący i praktykujący. A nauka Kościoła idzie tu jeszcze dalej - nawet gdyby opracowano taką metodę, która nie jest związana w istocie z aborcją i to wielokrotną aborcją, to i tak Kościół naucza, że dzieci powinny być poczynane w sposób naturalny - dodał szef Prawa i Sprawiedliwości.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.