Wirtualna antykoncepcja - dodatek do Chrome’a

Jako „wirtualną antykoncepcję” określają amerykańscy internauci aplikację do przeglądarki Google Chrome, która po zainstalowaniu usuwa z Facebooka zdjęcia noworodków i dzieci, zastępując jej fotografiami kotów lub żartami.

Dodatek o nazwie "Unbaby.me" reaguje na kilka kluczowych słów, jakie użytkownicy popularnego portalu społecznościowego umieszczają w komentarzach nt. swych dzieci takich jak „pierwszy ząb” czy „pierwsze kroki” i natychmiast zastępuje przesłane zdjęcie dziecka inną wizualizacją. Najczęściej są to zdjęcia kotów lub innych zwierząt.

Zdaniem niektórych internautów, aplikacja w rzeczywistości jest promocją wolnego, bezdzietnego i pozbawionego problemów stylu życia. Wielu z nich zauważa też, że niestety podobne nowinki techniczne nie są równie często używane w walce z pornografią, zalewającą strony internetowe.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHROME

 • Mateusz
  06.09.2012 17:31
  @Jacek - nie wiem jak wygląda Twoja sytuacja życiowa, ale facet nie musi mieć ciała Adonisa żeby zainteresować sobą kobietę. W chrześcijaństwie nie chodzi o to aby stać z boku i na siłę starać się być słabym i przegranym. Połam trochę tę swoją nieśmiałość i zobaczysz, że kiedy to już zrobisz świat będzie całkiem inny. Poza tym dbaj o jak największą liczbę przyjaźni i znajomości - w końcu najczęściej łączymy się w pracy w szkole, pracy albo... przez wspólnych znajomych ;)
 • Malcolm27l
  06.09.2012 19:06
  Każdy ma inne powołanie. Ja jestem przed 30tką, żyję samotnie, cicho, jakby w ukryciu. Nie odnajduję się w ogóle wśród ludzi (często beztrosko żyjący zupełnie w innym świeci niż ja, jeszcze dalej od Boga). Każdy ma inną drogę, nie powinno się wmawiać ludziom, że jedyną słuszną świeckiego jest małżeństwo.
 • gryzon
  06.09.2012 21:35
  Kościół nie mówi że jedyną słuszną drogą jest małżeństwo czy kapłaństwo, o czym można chociaż przekonać się na portalu mojepowlanie.pl Każdy został powołany do różnych ról a ścieżek jest kilka, małżeństwo, kapłaństwo, życie konsekrowane, ale też szczęśliwa samotność. Polecam osobą, które mają jeszcze stereotypowe myślenie o Kościele.
 • +antysmok
  07.09.2012 08:55
  A będzie un-sex, un-gej, un-Palikot, un-feminism, un-ateism, un-politics? Bądźmy konsekwentni!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.