Papież poparł wielką akcję pro life

W „Jeden z nas” bierze udział 20 państw UE. To pierwsza europejska inicjatywa obywatelska

– Cel inicjatywy „Jeden z nas” jest taki, by Europa stała się miejscem gdzie każde ludzkie istnienie będzie traktowane z godnością. Mam nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem – powiedział Benedykt XVI 3 lutego po modlitwie Anioł Pański w Rzymie.

To jednak nie pierwsze słowa poparcia obecnego papieża pod adresem inicjatywy. Tuż po tym, jak została zarejestrowana, 20 maja 2012 r. na Placu Św. Piotra Benedykt XVI zwrócił się do członków włoskiego ruchu pro-life, Movimento per la vita, którzy zainicjowali akcję w całej Europie: „Dziękuję Wam za odwagę. Inicjatywa „Uno di noi”, którą rozpoczęliście, podkreśla godność i prawa każdej ludzkiej istoty od samego poczęcia. Odwagi, byście byli zawsze świadkami i konstruktorami cywilizacji życia!”.

Carlo Casini, inicjator akcji „Jeden z nas” i przewodniczący włoskiego Ruchu na rzecz Życia w rozmowie z Radiem Watykańskim podkreślił, że obrona ludzkiego życia musi stać się priorytetem obecnych społeczeństw. Co 26 sekund w Europie zabijane jest dziecko nienarodzone. W krajach Unii Europejskiej przeprowadza się legalnie co najmniej 1,5 mln aborcji. Mało tego, UE pokrywa 97 proc. wydatków na zabijanie nienarodzonych w Afryce (rocznie to ok. 170 tys. zabójstw). Jako członkowie UE płacimy także na badania nad macierzystymi komórkami embrionalnymi. Skali straceń ludzkich istnień nie sposób tu policzyć. Inicjatywa „Uno di noi” – Jeden z nas, ma położyć kres tym działaniom. Potrzeba 1 mln podpisów Europejczyków w przynajmniej siedmiu członkowskich krajach. Jak na razie drogą elektroniczną zebrano ponad 55 tys. głosów (jednocześnie podpisy zbierane są na papierze, pierwsze wyniki poznamy w marcu). Polska jest nadal na prowadzeniu – ponad 20 tys. podpisów.

„Chcemy przypomnieć, że nie wystarczą wyłącznie środki techniczne, by pokonać kryzys gospodarczy i finansowy. Potrzeba także wartości, które popularnie nazywamy nienegocjowalnymi, czyli dotyczącymi życia i osoby ludzkiej. (…) Trzeba zacząć uznawać wartość życia ludzkiego od momentu poczęcia – to jest punkt wyjścia do prawdziwej społecznej i moralnej odnowy” – mówił Carlo Casini.

Żeby włączyć się do akcji, wejdź TUTAJ

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama