Pastor skazany, bo ratował dziecko przed wizytami u lesbijki

Menonnicki pastor Kenneth Miller został skazany na 2 lata i 3 miesiące więzienia za pomoc w ucieczce z USA matki z dzieckiem, które było sądownie zmuszane do nienadzorowanych kontaktów z lesbijską ekspartnerką swej matki.

Lisa Miller (zbieżność z nazwiskiem pastora jest przypadkowa) wraz z córka Izabellą uciekła z USA przez Kanadę do Nikaragui. Chciała w ten sposób uniknąć nakazanych sądownie spotkań dziecka z Janet Jenkins, żyjącą z nią uprzednio w lesbijskim związku partnerskim. Jenkins nigdy nie adoptowała Isabelli, nie była też z nią związana więzami krwi. Co więcej, specjaliści, którzy obserwowali dziecko, stwierdzili, że po spotkaniach z Jenkins dziewczynka zdradzała objawy emocjonalnej traumy.

W ucieczce pomógł im pastor Kenneth Miller. Duchowny odmówił w sądzie podania nazwisk innych osób uczestniczących w „międzynarodowym porwaniu”, bo tak wymiar sprawiedliwości zakwalifikował jego czyn.

«« | « | 1 | » | »»
 • Beszad
  05.03.2013 09:19
  Zadziwiająca jest "wrażliwość" zachodnich sądów - odbieranie dzieci lub zasądzenie wspólnego przebywania jakoś nigdy nie uwzględnia zdania dziecka. Natomiast w innych przypadkach wolność dziecka jest tak przesadnie eksponowana... Widać w tym wszystkim jakąś patologiczną niekonsekwencję.
 • robert
  05.03.2013 09:28
  Szacunek, ze złym prawem trzeba walczyć.
 • Ondraszek
  05.03.2013 13:00
  Co to za bzdurna informacja? Czy naprawdę nic ciekawszego na świecie się nie dzieje? Sami geje i lesbijki? Piszcie o normalnych ludziach, o dobrych rzeczach, bo tymi śmieciami już się czka.
 • MAREK
  06.03.2013 08:33
  Z jednej strony to tak nienormalne, że aż absurdalne. Z drugiej jednak straszne. To że matka dziecka była w lesbijskim związku z inną kobietą to jej sprawa. Jak jednak sąd, reprezentujący przecież prawo, sprawiedliwość, a więc i w jakimś sensie porządek społeczny, może zasądzić coś takiego kobiecie, która nigdy nie adoptowała dziecka swojej partnerki. Jeszcze jeden przykład na to, do czego może prowadzić nadinterpretacja praw związków partnerskich, mnie mówiąc już o homomałżeństwach.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.