Bardziej niezwykłe niż inne czworaczki

Prawdopodobieństwo naturalnego poczęcia czworaczków to 1 : 750 000. Ale czworaczki z angielskiego Bristolu: Zachary, Joshua, Reuben i Sam stały się bohaterami jeszcze rzadszego wydarzenia. Przyszły na świat 29 lutego, a prawdopodobieństwo takiego porodu wynosi zaledwie 1 : 3 500 000!

Przed paroma dniami chłopcy obchodzili swe pierwsze urodziny. Gdyby jednak rodzice posłuchali lekarzy, nie byłoby ich wspólnej radości. Medycy radzili bowiem, by zabić dwoje dzieci jeszcze przed urodzeniem. Pierwsze tego typu sugestie pojawiły się, gdy na USG stwierdzono, że 31-letnia Emma Robbins nosi w sobie czworaczki. Potem powtórzyło się to jeszcze po badaniach w 12 i 18 tygodniu ciąży. Emma i jej mąż Martin wytrzymali presję ze strony lekarzy i nie pozwolili skrzywdzić żadnego ze swoich dzieci.

- Nie wiedziałam, jak damy sobie radę finansowo i praktycznie, ale czułam, że tak się stało z jakiegoś powodu. Postanowiłam zrobić co w mojej mocy, żeby wydać na świat czworo zdrowych dzieci – powiedziała potem Emma.

Tak też się stało. Maluchy urodziły się przez cięcie cesarskie 29 lutego ubiegłego roku. Ruben był pierwszy, potem Zachary i jego bliźniak Joshua, a na końcu Sam. Największy z chłopców ważył 1,4 kg, najmniejszy – 1,1 kg.

Potem - jak łatwo sobie wyobrazić – zaczęły się niekończące się kąpiele, przewijanie, starannie koordynowanie karmienia piersią i z butelki, nieprzespane noce. Robbinsowie podkreślają jednak, że było warto, a swoich synów nazywają „małym cudem Piotrusia Pana”.

A oto Zachary i Reuben z swej pierwszej pogawędce (film opublikowała na YouTube ich mama):

Emma Robbins Robbins Quads

«« | « | 1 | » | »»
 • Kinga
  05.03.2013 11:15
  Coś niesamowitego! Podziwiam rodziców, że mimo ogromnej z pewnością presji zachodniego społeczeństwa, które utraciło wszelkie życiowe wartości, nie ugięli się i pozostali "za życiem". Radość, którą otrzymają od swoich dzieci będzie najlepszą nagrodą :) Niech Bóg im błogosławi- coraz mniej jest tak odważnych i dobrych ludzi.
 • kb
  05.03.2013 11:18
  Cudowni rodzice, cudowne dzieci.
  Cudowny Pan BÓG w swoich planach i dziełach!!!
 • ja
  05.03.2013 13:13
  Popłakałam się podczas oglądania tego filmiku. Boże, jaki Ty jesteś cudowny w swoich stworzeniach!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja