Chcą legalizacji poligamii

Zaledwie tydzień po legalizacji „małżeństw” homoseksualnych w Nowej Zelandii rozpoczęła się akcja na rzecz legalizacji poligamii.

Na Facebooku pojawiła się grupa pod nazwą: „Poprzyj zalegalizowaną poliamorię w Nowej Zelandii” (Support legalised Polyamory in NZ). Jej założyciele deklarują, że są za prawnym uznaniem małżeństw poliamorycznych. Są to, według nich, odpowiedzialne, dorosłe, wierne nie-monogamiczne małżeństwa albo związki.

- Uważamy, że wszystkie wierne, kochające się związki między dorosłymi, niezależnie od ich liczebności, powinny być szanowane i uzyskać prawne uznanie - piszą.

Grupa liczy nieco ponad 60 członków. Skoro jednak Nowa Zelandia uznała, że małżeństwem może być związek osób tej samej płci, to może kiedyś zatwierdzić także wielożeństwo. Bo czyż utrzymywanie obecnego stanu nie jest - używając języka homopropagandy - drastyczną dyskryminacją?

«« | « | 1 | » | »»
 • saherb
  27.04.2013 11:19
  Jak rozumiem pod pojęciem "legalizacja poligamii" u nich będzie oznaczało zalegalizowanie "małżeństw" mieszanych, czyli więcej niż 2 (na razie? dorosłych) osób tej samej, bądź różnej płci na zasadzie "każdy z każdym". Jeśli dojdzie do tego adopcja przez takie "małżeństwa" dzieci, to co będzie stało na przeszkodzie nazwanie adopcji "zawarciem małżeństwa" z dzieckiem (by umożliwić legalne ich wykorzystywanie seksualne)?
 • Jan
  27.04.2013 19:40
  Czemu nie rozszerzyć ustawy na "małżeństwa" ze zwierzętami, samochodami, kaloryferami itd....
 • gut
  27.04.2013 21:40
  Bo czyż utrzymywanie obecnego stanu nie jest - używając języka homopropagandy - drastyczną dyskryminacją? Logiczne myślenie naprawdę. A w innym temacie - np. czy ci zideologizowani obrońcy prawd zwierząt, którzy głoszą zakaz jedzenia mięsa - nie kierują szowinizmem gatunkowym kiedy zapominają aby też nie jest roślin??? To wszystko jest w tym kontekście zasadne... :-/
 • tomek
  27.04.2013 23:05
  Czy hordy to powrót do źródeł? (nie-bo jak mówi Pismo Św 'od początku tak nie było')
  Ciekawe jak bedą wyglądać walentynki,romantyczne spacery wieloosobowej wspólnoty partnerskiej w parku,szerokie ślubne kobierce , pokoje hotelowe, wizyty głowy państw z wieloma małżonkami, seriale romantyczne, sprawy rozwodowe.A prawnicy juz pewnie zacierają ręce
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.