60 marszów dla rodziny w najbliższą niedzielę

"W ciągu roku podwoiła się liczba miast, w których manifestują zwolennicy wartości rodzinnych" - donosi "Rzeczpospolita". Jak czytamy, "lawinowo" rośnie zainteresowanie tzw. Marszami dla Życia i Rodziny. W zeszłym roku odbyły się w ok. 50 miastach, w tym zaplanowano je w 107 miejscach.

W najbliższą niedzielę ma odbyć się 60 z nich. Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, krajowego koordynatora marszów, mówi, że w tym roku spodziewanych jest ok. 100 tys. uczestników manifestacji. "Polacy chcą, by wartości rodzinne funkcjonowały w przestrzeni publicznej, chcą, by o nich przypomnieć" - wyjaśnia Jarosław Kniołek, z Fundacji Narodowego Dnia Życia.

W trakcie tegorocznych marszów zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o bonie wychowawczym. Zakłada on, że kobiety będące w związkach małżeńskich, przez dwa lata o urodzeniu będą otrzymywały świadczenie równe najniższej pensji, bez względu na to czy wcześniej pracowały. Zdaniem Kniołka, choć Donald Tusk ogłosił ten rok Rokiem Rodziny, "to władza nie podjęła dostatecznych działań", które pozwalałyby Polakom na posiadanie większej liczby dzieci.

"Ludzie chcą zaprotestować przeciwko uzurpowaniu sobie przez człowieka prawa do decydowania o życiu za innych. Tak samo z rodziną" - twierdzi ks. Rafał Markowski tłumacząc, że pomimo, iż "życie jest wartością wyjątkową" pojawiają się tendencje zagrażające mu. Rzecznik archidiecezji warszawskiej mówi o tym, że dla wielu osób "rodzina to świętość, naturalne środowisko, w którym uczy się miłości, gdzie nabywa się wartości, "a żyjemy w świecie, gdzie to wszystko jest kwestionowane i podważane".

Tu dowiesz się, czy i kiedy odbędzie się marsz w Twojej miejscowości plus dodatkowe informacje.

Oto jak na marsz w Rzeszowie zaprasza siatkarz Resovii i reprezentacji Polski Krzysztof Ignaczak:

Daniel Jaworski Znany siatkarz Krzysztof Ignaczak zaprasza na Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

«« | « | 1 | » | »»
 • Żenada
  22.05.2013 08:36
  Tytuł: 107 marszów dla rodziny w najbliższą niedzielę
  W treści: W najbliższą niedzielę ma odbyć się 60 z nich.
 • +antysmok
  22.05.2013 10:03
  Myślę, ze dobrze by było, gdyby organizatorzy marszów podnosili też hasła przeciw planowanej homo i sex-edukacji w przedszkolach i szkłach
 • gr3
  22.05.2013 10:57
  Zgadzam się, że należy popierać rodzinę, jednak samotnym matkom taka sama pomoc się należy. Niezależnie czy jest to wdowa, porzucona, czy z jakiegokolwiek innego powodu została sama z dzieckiem/dziećmi.
 • Sitek
  23.05.2013 14:52
  www.jedenznas.eu to strona, którą wszyscy powinniśmy odwiedzić i poprzeć akcję przeciw aborcji i eksperymentom na ludzkich embrionach z funduszy UE (czyli z naszych podatków).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.