Obozy odwykowe dla uzależnionych od Internetu

W Japonii jest ponad pół miliona uczniów szkół średnich uzależnionych od surfowania w sieci.

Obozy odwykowe dla dzieci uzależnionych od Internetu to najnowszy pomysł japońskiego ministerstwa edukacji. W ramach takiego wyjazdu podopieczni będą zachęcani do uczestnictwa w zabawach, zajęciach na świeżym powietrzu oraz grach zespołowych. Rzecz jasna - nie będą mieli dostępu do komputera czy jakiegokolwiek urządzenia umożliwiającego korzystanie z Internetu. Będą też pod stałym nadzorem psychologów i psychoterapeutów - na wypadek, gdyby powrót do "realu" okazał się zbyt traumatyczny.

- Problem staje się coraz poważniejszy. Szacujemy, że dotyczy około 518 tys. uczniów szkół średnich w całym kraju, ale takich przypadków może być znacznie więcej - powiedział we wtorek w rozmowie z dziennikiem "Daily Telegraph" rzecznik ministerstwa Akifumi Sekine. - Chcemy wydostać ich z wirtualnego świata i zachęcić do rzeczywistych kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi - powiedział Sekine.

Problem uzależnienia od wirtualnej rzeczywistości nie dotyczy jednak tylko Kraju Kwitnącej Wiśni. Także coraz więcej polskich dzieci traci kontakt ze światem na rzecz życia w sieci. Jak oceniacie pomysł japońskiego ministerstwa? Czy Waszym zdaniem podobne obozy są potrzebne także w Polsce? Piszcie komentarze, głosujcie w naszej sondzie.

Sonda: Jak oceniasz pomysł uruchomienia obozów odwykowych dla uzależnionych od Internetu dzieci?

Przeczytaj komentarz Dzieci na odwyk.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.