Singapur: Powstanie "Wioska Agapa"

Caritas Singapuru rozpoczęła budowę gigantycznego ośrodka pomocy charytatywnej. Powstaje on w dzielnicy Tao Payoh w centralnej części tego państwa-miasta. Będzie w pełni obsługiwany i prowadzony przez Kościół.

Miejsce pod tę wyjątkową konstrukcję zostało pobłogosławione przez emerytowanego abp. Nicholasa Chia Yeck Joo, a kamień węgielny wmurował obecny ordynariusz, abp William Goh Seng Chye.

Centrum o nazwie «Wioska Agapa» będzie miało cztery piętra o łącznej powierzchni prawie 14 tys. m². Znajdą się tam siedziby 23 różnych organizacji katolickich, które zajmują się pracą społeczną i charytatywną w Singapurze, m.in. biura pomocy w znalezieniu zatrudnienia i doradztwa prawnego czy ośrodek dystrybucji żywności. Koszty budowy szacuje się na ok. 11 mln. euro. Inwestycja ma być ukończona na początku 2015 r.

„«Wioska Agapa» nie będzie ośrodkiem dla ubogich, ale ośrodkiem z ubogimi” – podkreślił abp Goh. Chrześcijanie, jak dodał, „nie dzielą się z innymi dlatego, że są w posiadaniu wielu dóbr, ale dlatego, że to co mają nie należy tylko do nich samych, ale także do ich braci i sióstr”. Ci, którzy będą pracować w nowym ośrodku, zdaniem ordynariusza Singapuru powinni służyć najbardziej potrzebującym i być przy nich, by wyjść naprzeciw wyzwaniom dzisiejszego społeczeństwa.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.