Winnica Racheli zaprasza

To obecnie największe na świecie duszpasterstwo umożliwiające matkom, ojcom, rodzinom usuniętych dzieci, jak również osobom zatrudnionym w przemyśle aborcyjnym doświadczenie uzdrowienia wewnętrznego.

WINNICA RACHELI to rekolekcje skierowane do osób cierpiących z powodu aborcji znane na świecie od 27 lat jako RACHEL’S VINEYARD. To największe na świecie duszpasterstwo umożliwiające matkom, ojcom, rodzinom usuniętych dzieci, jak również osobom zatrudnionym w przemyśle aborcyjnym doświadczenie uzdrowienia wewnętrznego.

Duszpasterstwo Winnica Racheli powstało jako inicjatywa Kościoła Katolickiego w Ameryce, a konkretnie zaczęło się od rekolekcji zorganizowanych przy parafii Błogosławionej Dziewicy Maryi w Darby, w stanie Pensylwania, USA w 1986 r. dla osób cierpiących emocjonalnie i duchowo z powodu uczestnictwa w aborcji. Dr Theresa Karminski Burke zapoczątkowała tam jedną z pierwszych grup wsparcia terapeutycznego w tym temacie w USA. Wkrótce zaczęły przybywać szukające ratunku osoby z innych stanów, aby doświadczyć bardzo skutecznego procesu uzdrowienia. Bez budżetu, biura i reklamy, Winnica Racheli stała się oddolną inicjatywą o znaczeniu narodowym. Pocztą pantoflową rekolekcje zaczęły się rozpowszechniać w innych stanach. W 2003 r. Winnica Racheli stała się częścią duszpasterstwa Priests for Life (Księża Dla Życia) kierowanego przez Księdza Franka Pavone. Obecnie Winnica Racheli rozrosła się do 600 rekolekcji rocznie, organizowanych w 47 stanach i 17 krajach świata, z wieloma nowymi miejscami w fazie rozwoju.

Winnica Racheli powstaje teraz również w Warszawie, a konkretnie w Archidiecezji Warszawskiej. Rekolekcje zaczynają się w piątek wieczorem i trwają do niedzieli po południu. Odbywają się w ośrodku rekolekcyjnym. Weekend przynosi obfity plon wszystkim, którzy chcą pracować w Winnicy. Program jest ułożony niezwykle starannie i w piękny sposób. Wszystkie jego części opierają się na Piśmie Świętym. Program ten jest taki sam w Nowym Yorku, Lizbonie czy w Warszawie. Celem rekolekcji jest stworzenie warunków, w których możliwe będzie doświadczenie spotkania z Żywym Bogiem, który zezwala na wyrażenie żalu, na wypowiedzenie wszystkiego, co kobieta tłumiła przez lata i tak naprawdę od tego momentu zaczyna się proces przebaczenia. Mimo, że adresatami jej skarg powinny być też osoby, które ponoszą część odpowiedzialności za jej aborcję, kobieta jest usatysfakcjonowana, że Bóg ją wysłuchał w osobach prowadzących i grupy i nie jest już odległym Bogiem, lecz Tym, który się nią interesuje.

Z winnicą wiąże się wiele obrazów i symboli. Jest to miejsce uprawy winogron, miejsce gdzie są one pielęgnowane, ich pędy podnoszone do góry i oczyszczane tak, aby mogły przynieść obfitszy plon. Winnica jest miejscem pracy, gdzie wyrabia się wino, które w Biblii symbolizuje radość. Wreszcie winnica kojarzy się z krzewem winnym, który symbolizuje Jezusa Chrystusa. Być może najbardziej znaczące powiązanie winnicy z krzewem winnym pochodzi z 15 rozdziału Ewangelii Św. Jana:

Trwajcie we Mnie,a Ja w was [będę trwać]. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.

Winnica Racheli bierze sobie do serca tę Ewangelię. Osoba, która poddała się aborcji lub przyczyniła się do niej nie przyniosła owocu. Powstaje potrzeba skonfrontowania się z tym faktem. Rekolekcje te można porównać do pracy w winnicy. W wielu fragmentach Pisma znajdujemy obrazy, w których Bóg mówi o przywróceniu ogołoconych winnic do świetności. Następujący fragment odzwierciedla proces, który uczestnicy rekolekcji odbywają w Winnicy Racheli:

Dlatego zwabię ją i wyprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca. Tam zwrócę jej winnice, a z równiny Akor uczynię bramę nadziei tam odpowie jak w dniu, w którym wychodziła z ziemi egipskiej (Oz 2:16-17), 

I poślubię cię sobie na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana. (Oz 2:21-22)

«« | « | 1 | 2 | » | »»
 • o_Hubertus
  06.05.2015 13:49
  Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
  - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.