Aborcja: Kryzys w branży

W Stanach Zjednoczonych zamknięto w tym roku 12 procent klinik aborcyjnych, a konkretnie 73 placówki – podała organizacja obrony życia Operation Rescue.

Jest to spowodowane wzrostem wrażliwości Amerykanów na kwestię obrony życia oraz zaostrzeniem aborcyjnego prawodawstwa w niektórych stanach. Wielki wpływ miała na to głośna sprawa Kermitta Gosnella, lekarza aborcjonisty, który w szczególnie okrutny sposób mordował dzieci, zwłaszcza w przypadkach tak zwanych późnych aborcji.

Amerykanie poznali tym samym ukrywane realia przerywania ciąży. W konsekwencji zaostrzono kontrolę klinik aborcyjnych, niektóre stany zakazały późnych aborcji. Tak stało się na przykład w Teksasie, gdzie w konsekwencji zamknięto w tym roku 11 klinik. Z oficjalnych danych wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba aborcji zmniejszyła się w USA o 3 procent. Jest to najwyższy odnotowany dotąd spadek aborcji od 1973 r., kiedy zalegalizowano zabijanie nienarodzonych dzieci. Dziś aborcji dokonuje się 582 placówkach. Jest ich jednak czterokrotnie mniej niż w 1991 r.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • zyx
  28.12.2013 00:17
  Chwała Panu, że coś się zmienia na lepsze.
  Jan Paweł II wołał o cywilizację życia. Walczmy o nią słowem, modlitwą, świadectwem, czynem, udzieleniem wsparcia...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.