Ośrodek ODWAGA o publikacji "Newsweeka"

Dziennikarz "Newsweeka", zdobywając informacje do swojego artykułu o działalności lubelskiego ośrodka ODWAGA, zdobywał je podstępem, działał nieetycznie i kierował się doraźną korzyścią – powiedziała KAI Barbara Badura, kierownik ODWAGI.

Skomentowała w ten sposób opublikowany w tygodniku tekst na temat ośrodka prowadzącego terapię osób, które nie akceptują swoich skłonności homoseksualnych.

Dziennikarz "Newsweeka” Rafał Gębura w artykule pt. „Pacierzem w grzeszną skłonność”, podszywając się pod mężczyznę deklarującego chęć wyleczenia się z homoseksualizmu, opisał funkcjonowanie i metody pracy katolickiego ośrodka ODWAGA w Lublinie, a konkretnie pracę grupy wsparcia.

Pytana przez KAI o ocenę tez zawartych w artykule, Barbara Badura, kierownik ośrodka ODWAGA w Lublinie, wyraziła ubolewanie, że dziennikarz „Newsweeka”, zdobywając informacje do swojego artykułu, zdobywał je podstępem, działał nieetycznie i kierował się doraźną korzyścią. Barbara Badura przyznała, że dobrze pamięta go z pisanych maili do ODWAGI. "Kojarzę tego chłopaka - od maila począwszy, poprzez pierwszy kontakt z osobą, która zwykle rozmawia ze zgłaszającymi się po pomoc i potem wchodzącymi do grupy wsparcia, po spotkanie z nim w grupie” – powiedziała.

Jej zdaniem, takie teksty jak ten opublikowany w najnowszym "Newsweeku” z pewnością nie pomogą tym osobom, które nie akceptują swojej skłonności homoseksualnej i mają prawo do rzetelnej pomocy ze strony Kościoła.

Dodaje też, że wyliczane przez autora artykułu punkty składające się na pracę grupy wsparcia w ośrodku (modlitwa, Msza św., spotkania itd.) zostały wymienione zgodnie z prawdą, ale dziennikarz opisał je "z punktu widzenia człowieka, który nie chciał się zaangażować, ale który chciał je podstępnie wykorzystać”. Nie napisał niczego, co mogłoby nam zaszkodzić – powtarza pracowniczka ODWAGI.

Rozmówczyni KAI przypomina, że podobne prowokacje dziennikarskie zdarzały się wobec ośrodka ODWAGA już w przeszłości, "dlatego to wydarzenie nie było dla nas czymś nowym”.

Ośrodek ODWAGA w Lublinie, który jest jednym z zamiejscowych ośrodków Fundacji "Światło-Życie”, pomaga osobom o skłonnościach homoseksualnych w trwaniu w czystości i odrzuceniu homoseksualnego stylu życia. Pomaga też rodzinom osób z tym problemem oraz ich przyjaciołom. W swej pracy ODWAGA opiera się na nauczaniu Kościoła katolickiego dotyczącym homoseksualizmu i osób o tej skłonności.

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  18.02.2014 01:08
  Czy ODWAGA leczy takze ksiezy?
 • Fryderyk
  18.02.2014 11:41
  Problem homoseksualizmu polega na tym, że 1 osoba z 4000 usiłuje zarazić swoim problemem pozostałe 3999. Homo jesteście grubo poniżej progu wyborczego.
 • C.
  18.02.2014 15:04
  A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń.
  2 TM 3, 1-5
 • Antoni
  18.02.2014 17:05
  Jeśli jesteś katolikiem, nie zadawaj się z Newsweekiem.
  Prawda jest tam pomieszania z fantazją redaktorów. Szkoda czasu i pieniędzy. A tych którzy reklamują się w Newsweeku trzeba traktować podejrzliwie, bo mogą być też nierzetelni, jak ten tygodnik.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja