Naprawdę potrzebujecie do tego kardynała?

Naprawdę potrzebujecie kardynała z Watykanu, żeby odpowiedzieć na to pytanie? - dziwił się kard. Francis Arinze, pytany przez dziennikarza portalu lifesitenews.com, czy należy udzielać Komunii Świętej proaborcyjnym politykom.

- Czy to naprawdę takie trudne pytanie? - pytał emerytowany prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Radził, by mający trudności z tą kwestią, spytali o nią dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii.

- Spytają was, co to jest aborcja. Powiedzcie im, co to jest i nie używajcie eufemizmów. Powiedzcie, że to zabijanie dzieci, które jeszcze się nie urodziły, w brzuchach ich matek. A potem spytajcie, czy ktoś, kto to popiera, może otrzymać Komunię - zaproponował kardynał i dodał, że jeden z księży parafialnych tak właśnie zrobił. - Co odpowiedziały dzieci? „Nie!” - opowiadał kardynał.

Dodał, że te dzieci nie studiowały teologii dogmatycznej na Catholic University of America ani na uniwersytecie gregoriańskim w Rzymie. - A i tak dostrzegły od razu, że aborcja jest zła - zakończył kard. Arinze.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, KOMUNIA

 • tjz6
  30.04.2014 14:11
  "Jeżeli nie będziecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Bożego". Niech ten cytat wystarczy za komentarz.
 • warrior
  30.04.2014 14:31
  A w kwestii obrazka, a konkretnie podpisu pod nim. Który jest który? Zabrakło istotnej informacji, jak na każdym takim zdjęciu - l. i p. na oznaczenie stron... :P
 • paruzja
  30.04.2014 20:23
  A co na to papież Franciszek? On by dał Komunię chyba każdemu
 • figiel
  01.05.2014 19:23
  dorosli , jak male dzieci, mysla ze jak zakryja rekami twarz to mysla ze ich niema .ale w brzuchu Mamy , choc nie widac jest czlowiek . czlowiek ktorym byl kazdy z nas zanim sie urodzil. a teraz ten urodzony czlowiek probuje zabic tego w brzuchu , nazywajac to aborcja
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.