Prof. Chazan: Jestem zaproszony do ratusza

Dyrektor Szpitala Św. Rodziny prof. Bogdan Chazan powiedział PAP, że w poniedziałek po południu spotka się z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem. Ratusz zapowiadał wcześniej, że w związku z wynikami kontroli w szpitalu dyrektor zostanie odwołany ze stanowiska.

"Dostałem zaproszenie na spotkanie do ratusza; o godz. 15 będę rozmawiał z panem wiceprezydentem Wojciechowiczem" - poinformował PAP w poniedziałek rano Chazan. Powiedział, że nie wie, jaką formę będzie miało ewentualne wypowiedzenie pracy.

Rzecznik stołecznego magistratu Bartosz Milczarczyk potwierdził, że po południu odbędzie się spotkanie przedstawiciela władz miasta z Chazanem.

Chazan w poniedziałek zjawił się w pracy po urlopie. Właśnie z powodu urlopu dyrektora ratusz nie mógł mu wcześniej wręczyć decyzji o odwołaniu ze stanowiska. O zamiarze odwołania Chazana z funkcji dyrektora szpitala na początku lipca poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Chazan nie chciał zdradzić PAP, jakie ma plany po ewentualnym otrzymaniu decyzji o odwołaniu z funkcji dyrektora Szpitala Św. Rodziny. "Rzecznik odpowiedzialności zawodowej, który także zajął się tą sprawą, wielokrotnie zabierał głos w wystąpieniach medialnych i mówił, że wśród kar, jakie mi grożą, jest także odebranie prawa do wykonywania zawodu" - odpowiedział Chazan, zapytany czy po decyzji o zwolnieniu ze stanowiska dyrektora szpitala ma zamiar zostać w zawodzie i praktykować jako lekarz.

Przeczytaj też analizę wyników kontroli: Zlecenie na profesora

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • brombel
  21.07.2014 09:36
  słowa MATKI tego biednego dziecka:

  " - Zrobił to (prof. Chazan), co mógł najgorszego. Kiedy się urodziło nasze dziecko, nie zająknął się słowem w sprawie jakiejkolwiek pomocy. I nie mam tu na myśli pomocy finansowej - opowiada z żalem pani Agnieszka. "

  dalej sobie pokrzykujcie na temat sumienia,
  i brońcie swojego przestępcy
 • werka
  21.07.2014 11:35
  Hmm niby wolny kraj a jak robisz wszystko w wolności to ci ja zabierają...!!! Dziś świat chce zabijać bo myśli ze tak łatwiej !!!! My ludzie nie jesteśmy od tego żeby zabierać komuś życie!! Lepiej żeby dziecko umarlo śmiercią naturalna niż żeby to bylo przez nasze własne ręce!! Współczuję tej matce za kilka lat będzie sumienie ja gryzlo że chciała dokonać tak strasznej rzeczy...
 • brombel
  21.07.2014 11:55
  ujawnijcie całą prawdę !
  KIEDY portal gosc.pl opublikuje rozmowę z MATKĄ ? co czuła ? jak została potraktowana przez Chazana ? kto jej pomógł? a kto nie ? (na pewno nie księża) może posłuchacie osoby zainteresowanej ? a nie tylko Chazan i ta cała szopka
 • Niki
  21.07.2014 12:34
  Tak wygląda prześladowanie chrześcijan w białych rękawiczkach
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.