Co się stało z 455 dziećmi?

Wyjaśnienia losu 455 poczętych dzieci domaga się Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ), zrzeszająca 87 organizacji prorodzinnych.

W liście otwartym, skierowanym m.in. do prezydenta, marszałka Sejmu i premiera, Federacja zwraca uwagę, że według danych Ministerstwa Zdrowia, w 2012 r. dokonano 752 aborcji, a według NFZ - 1207. "Różnica jest znacząca - 455 aborcji. Oznacza to, że albo dokonano kilkuset aborcji niezgodnie z prawem, albo wyłudzono z NFZ pieniądze (około 1 mln zł) za fikcyjne zabiegi" - czytamy w liście.

Warszawa – Poznań - Kraków, 16 lipca 2014 r.

LIST OTWARTY Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
w sprawie WYJAŚNIENIE LOSU 455 DZIECI POCZĘTYCH

W połowie maja bieżącego roku media poinformowały o bardzo poważniej różnicy dotyczącej liczby zarejestrowanych aborcji (zabójstw poczętych dzieci) dokonanych w Polsce w 2012 roku, zgodnie z ustawą z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Według danych Ministerstwa Zdrowia dokonano 752 aborcje, a według Narodowego Funduszu Zdrowia 1207. Różnica jest znacząca - 455 aborcji. Oznacza to, że albo dokonano kilkuset aborcji nie-zgodnie z prawem, albo wyłudzono z NFZ pieniądze (około 1 mln zł) za fikcyjne zabiegi. W każdym przypadku w sposób poważny naruszono prawo. Sprawę tę wcześniej ujawniła Fundacja PRO – „Prawo do Życia” z Warszawy, która skierowała w tej sprawie pisma do NFZ i Ministerstwa Zdrowia, z prośbą o wyjaśnienia.

Od ujawnienia tego faktu przez media minęło prawie dwa miesiące. Do tej pory Fundacja PRO nie otrzymała żadnej odpowiedzi w tej sprawie: ani od Ministerstwa Zdrowia, ani od Narodowego Funduszu Zdrowia - a sprawa dotyczy przecież wyjaśnienia losu 455 dzieci!

Jako Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apelujemy o niezwłoczne wyjaśnienie tej sprawy przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych. Warto nadmienić, że w podobnym przypadku, który miał miejsce w Wielkiej Brytanii, powołano parlamentarną komisję śledczą, której zadaniem jest wyjaśnienie nieścisłości w statystykach. Stawiamy pytanie dlaczego polskie organy państwowe nie podjęły jakichkolwiek działań kontrolnych, dlaczego sprawą nie zainteresowali się dziennikarze śledczy?

Zwracamy też uwagę, że brak reakcji instytucji kontrolnych w podnoszonej przez nas sprawie, rażąco kontrastuje z medialną, polityczną i kontrolną (aż cztery jednoczesne kontrole!) akcją podjętą przeciwko prof. dr hab. med. Bogdanowi Chazanowi, dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie, po oskarżeniu go o naruszenie procedur. Tymczasem jego „wina” polegała jedynie na odwołaniu się do gwarantowanej w Konstytucji RP i Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ wolności sumienia i odmowy zabójstwa ciężko chorego, nienarodzonego dziecka oraz współuczestnictwa w tym procederze.

Licząc na podjęcie zdecydowanych działań w celu wyjaśnienia poruszanej przez nas sprawy, pozostajemy w nadziei na współpracę we budowaniu praworządnego Państwa, respektującego prawo każdego człowiek do życia.

Łączymy wyrazy szacunku
(-) dr Paweł Wosicki – Prezes
(-) dr inż. Antoni Zięba – Wiceprezes
(-) Anna Dyndul – Sekretarz

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • tuptule
  30.07.2014 19:17
  Dla mnie zarodek to jak malenki czlowieczek choc nie rozwiniete ale ma serduszko ktore pragnie zyc i byc kochane.ostatnio spotkalam sie z lekarzem ktory steirdzil ze dziecko urodzone w 26 tygodniu jest skazany na strate i niema sensu go ratowac.Wyciagli mi go i patrzeli na moje malenstwo jak umiera niemieli nawet checi go ratowac...gdzie jest sprawiedliwosc.......Ja jestem przeciwko aborcji kobiety zanim pojda do lozka niech sie zastanowia bo czasem jedna noc potrafi zmienic czlowiekowi zycie bo zabic jest łatwo a sumienia zmienic sie nie da ludzie ktorzy zabijaja sa potepieni>bo zamiast anioleczka w niebie ochrzczonego woda jest chrzczone przez matki i lekarzy krwia.Ludzie co sie z wami dzieje świat idzie na psy coraz to wiecej dzieci zabijanych co one wam zrobily ze chca sie urodzic ze sa wpadka ja sama mialach wpadka i ta moja wpadka konczy wlasnie 10 miesiecy i jestem szczesliwa ze nie usunelam ja.Bo dla takich istotek warto zyc.Czasem sa nerwy ale serce sie raduje,czasem brak finansow ale jakos idzie dac se rade.Kobiety zastanowcie sie kilka razy czy warto zabjac.spojzcie jak serce bije malenstwu a przekonacie sie ze warto urodzic.Bez chopa tyz sie da bo znam wiele kobiet co mialy niechciane ciaze ale nie usunely malenstwa rosna szczesliwie.Finansowo czasem nie stac ale kazdy se daje rade.Zastanowcie sie zanim popelnicie bład swego zycia zanim bedzie zapozno............
 • asterix
  31.07.2014 00:39
  Tak dla wszystkich ... tylko raz dane ... https://www.youtube.com/watch?v=7yjy38XKDfs
 • znudzony
  31.07.2014 06:33
  Do,,tuptule,, naiwny dydaktyzm i infantylna propaganda można się wzruszyć do łez ,ruchy obrońców... trąbią to samo w kółko- nudziarze!!A tyle jest problemów realnych a oni kręcą się wokół świętego krocza!! Fobie i obsesje.
 • Stanisław_Miłosz
  01.08.2014 12:07

  Co się stało, co się stało, jest się czego czepiać. Sto w te, sto we wte, jakie ma to znaczenie? Gdzie drwa rąbią, wióry lecą. Kto by tam wióry zliczał, na kupę się zgarnia i do pieca.

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.