Prof. Chazan odwołał się do sądu

Do warszawskiego sądu pracy wpłynął w czwartek pozew b. dyrektora stołecznego szpitala im. Św. Rodziny prof. Bogdana Chazana. Domaga się on uznania wypowiedzenia z pracy za bezskuteczne.

Jak poinformowano PAP w wydziale prasowym Sądu Okręgowego w Warszawie, pozew Chazana wpłynął do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy. W piątek sprawa ma zostać zarejestrowana i otrzymać sygnaturę.

Pełnomocnik prof. Chazana, mec. Jerzy Kwaśniewski powiedział PAP, że "wypowiedzenie umowy o pracę powołuje się na wyniki kontroli przeprowadzonej na zlecenie prezydent Warszawy, tymczasem kontrola ta jeszcze przed jej zakończeniem była podstawą konferencji prasowej, podczas której ogłoszono wypowiedzenie umowy".

"Świadczy to o tym, że kontrola nie była istotną przesłanką wypowiedzenia, jej wyniki nie miały znaczenia dla prezydent miasta, zaś rzeczywistą przesłanką była odmowa wykonania aborcji, czyli światopogląd wyznawany przez prof. Chazana" - ocenił mec. Kwaśniewski. Dodał, że Chazan jest dyrektorem placówki do końca października, więc jeśli proces w tej sprawie przedłużyłby się poza ten czas, pozew uwzględnia żądanie przywrócenia do pracy.

Prof. Chazan otrzymał wypowiedzenie z pracy 21 lipca. "Mój światopogląd, jak widzę, stoi na przeszkodzie w wykonywaniu przeze mnie funkcji dyrektora szpitala, ale pewnie i szeregu innych zajęć" - powiedział wówczas Chazan. Ocenił, że kara, jaka go spotkała jest niezasłużona, a jej wysokość nieproporcjonalna.

Jak mówił wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, podstawą decyzji o zwolnieniu Chazana była utrata zaufania do niego. "Nie chodzi o światopogląd, tylko o przestrzeganie prawa (...), prawo obowiązuje wszystkich" - wyjaśniał Wojciechowicz.

Więcej o zarzutach wobec prof. Chazana i kontroli w kierowanym przez niego szpitalu: Zlecenie na profesora

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Zrozpaczona
  31.07.2014 19:08
  Boże, wybacz że wzywam Twojego imienia... ale przed chwilą przeczytałam tą samą informację na wp.pl a pod nią tak jadowite komentarze, że aż serce mi ścisnęło a w oczach stanęły mi łzy. Wyzywają tego prawego człowieka od szatana, zbrodniarza itd. (ani jednego pozytywnego komentarza) Jezu mój drogi po prostu brak słów na to, że większość ludzi potępiło tak prawego i dobrego człowieka... Jezu jak mam się odnaleźć w takiej rzeczywistości w mojej pracy, mieście itd? Marana THA - Przyjdź Panie - w swej chwale do nas zejdź! RATUJ!
 • K.U.
  31.07.2014 21:35
  Powodzenia Panie Profesorze! jestem z Panem!
 • mówie tak, tak, tak...
  31.07.2014 23:34
  Jan Rybowicz – „Zgodliwość”

  Kiedy mi mówią,
  że dobry Bóg zabiera po śmierci
  wszystkich ludzi do siebie, do nieba,
  mówię: tak!
  Kiedy mi mówią,
  że nie ma żadnego Boga
  i zdycha się raz na zawsze,
  dokładnie i nieodwołalnie,
  mówię: tak!

  Nie ma sprawiedliwości na tym świecie,
  bo biedny zawsze dostaje w kość.
  Nie ma sprawiedliwości na tym świecie
  - mówią – że bogaty i tak się wywinie…
  Tak, mówię, tak!

  Mówią: jest pan zdolny,
  błyskotliwy i wybitny,
  przystojny, inteligentny,
  mądry i moralny,
  wstrzemięźliwy…
  Tak, mówię, tak!

  Mówią: jest pan wariatem,
  alkoholikiem, idiotą, głupcem,
  grafomanem, erotomanem,
  zerem, przestępcą, nikim…
  Tak, mówię, tak!

  Mówię: tak, tak i jeszcze raz tak!

  Chciałbym aby wielu z Was zabierających głos w tej toczącej się dyskusji nad "świętością" spojrzeli na tych biednych rodziców, którym nikt nie pomógł. Chciałbym abyście zrozumieli o czym dyskutujecie. To nie prawda, że w tym konkretnym przypadku toczy się dyskusja na temat ratowania życia. Ciężkie uszkodzenia płodu typu brak czaszki, wady układu moczowego, powodujące niewykształcenie się nerek, kończyn dziecka, zespół suszonej śliwki - trafiają się statystycznie raz na 200 tys urodzeń. To dramatyczne informacje dla tych "przypadków" jak określają lekarze matkę i dziecko. "PRZYPADEK"
  POLSKIE PRAWO NIE DAJE LEGALNEJ MOŻLIWOŚCI ABORTOWANIA ZDROWEGO PŁODU!!!! Legalne możliwości prawnego zakończenia wcześniej ciąży zostały wypracowane przez państwo i kościół w ramach kompromisu etyczno moralnego. Ponieważ możliwości dzisiejszej medycyny doprowadzają do tego typu patologii, stąd potrzebny kompromis, który pozwala wybrać tym biednym rodzicom (raz na 200 tys !!!!)sposób i czas w jakim chcą godnie rozstać się ze swoim dzieckiem. I NIKT, KTO NIGDY SAM NIE STANĄŁ PRZED TAKIM WYBOREM, NIE MA PRAWA ANI OCENIAĆ TAKICH DECYZJI ANI ICH OSĄDZAĆ. JEDYNIE BÓG, KTÓRY WYBRAŁ SOBIE (raz na 200 tys) ludzi aby ich tak ciężko doświadczyć. Czy ktoś pomodlił się za to biedne "uratowane" dziecko. Nic nie powiedziało więc nie cierpiało, kiedy zatruwały się jego nerki i nikt nie był w stanie nic zrobić. Jak mogło cierpieć - przecież to CUD, zostało "uratowane". A to że zdechło jak chore kociątko w inkubatorze NIKOGO NIE OBCHODZI, BO PRZECIEŻ WSZYSCY MAJĄ CZYSTE SUMIENIA. NIE DOPUSZCZONO DO ABORCJI - ZABÓJSTWA,

  Księga Jeremiasza 18,1-6.
  Słowo, które Pan oznajmił Jeremiaszowi:
  «Wstań i zejdź do domu garncarza; tam usłyszysz moje słowa».
  Zstąpiłem więc do domu garncarza, on zaś pracował właśnie przy kole.
  Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi.
  Wtedy Pan skierował do mnie następujące słowo:
  «Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak ten garncarz? - rzekł Pan. Oto bowiem jak glina w ręku garncarza, tak jesteście wy, domu Izraela, w moim ręku».

  Życzę owocnych przemyśleń , empatii i zrozumienia dla ludzkich tragedii. a także pamięci o tym, że każdy z nas który sądzi, też będzie sądzony


 • ośmiornica
  01.08.2014 08:52
  Jak to do sądu? Do kościoła niech się odwoła. Przecież jego podobno prawo stanowione nie obowiązuje, a podlega boskiemu. Niech wybłaga, żeby Michał Anioł ognistym mieczem wychłostał heretyków, co to jego i cały krk prześladują, a od sądu utrzymywanego z podatków zdrowych ludzi wara. Zakłamany, cyniczny obłudnik - jego prawem stanowionym nie ruszaj, ale on do sądu bardzo chętnie. Tfu!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.