Elementarz? Nie dotykać!

Część podstawówek osobliwie obchodzi się z rządowym elementarzem, np. chowa go w bibliotekach, "by się nie zniszczył", a uczniom każe drukować strony na kolejne lekcje. MEN apeluje do rodziców: Nie dajcie się oszukać - pisze "Gazeta Wyborcza".

Docierają do nas sygnały, że niektóre szkoły chcą zmusić rodziców, by dopłacali do pomocy naukowych - mówi rzeczniczka MEN Joanna Dębek. Tymczasem nie mają prawa wziąć ani złotówki; żerują na tym, że rodzice nie zawsze znają założenia reformy - dodaje.

"Dlatego apelujemy: Nie dajcie się oszukiwać, a jeśli są wątpliwości, zgłaszajcie je kuratorom oświaty lub na naszą infolinię" - podkreśla rzeczniczka.

«« | « | 1 | » | »»
 • Szopen 52
  04.09.2014 13:53
  Drodzy Rodzice, nie ,,puszczajcie farby'', bo ci odważni nauczyciele, którzy usuwają w cień to ,,elementarne paskudztwo'', zadając sobie tym samym wiele dodatkowej pracy, by zapewnić uczciwą edukację Waszym dzieciom, mogą być za to poświęcenie dla polskości bezczelnie jeszcze ukarani przez władze.
 • Krzysiek
  04.09.2014 17:39
  Znajomy, skrupulatnie prowadzący budżet domowy, zapisał córkę do prywatnego gimnazjum - z oszczędności.
  W ramach czesnego ma wszystko to co nie zapewniała publiczna - angielski, niemiecki, basen, obiad, dowóz, wspólną komunikację z nauczycielem w sprawie swojego dziecka.
 • Stanisław_Miłosz
  04.09.2014 23:32

  "mówi rzeczniczka MEN Joanna Dębek. Tymczasem nie mają prawa wziąć ani złotówki; żerują na tym, że rodzice nie zawsze znają założenia reformy - dodaje.
  "Dlatego apelujemy: Nie dajcie się oszukiwać, a jeśli są wątpliwości, zgłaszajcie je kuratorom oświaty lub na naszą infolinię""

   

  Łapaj złodzieja. Ten rząd w odwracaniu kota ogonem, czyli w robieniu hucpy (z pokrzywdzonego sprawcy, a ze sprawcy ofiary) nadzwyczaj biegły. Tu mu trzeba oddać sprawiedliwość: mistrzostwo świata, gdyby była taka dyscyplina sportowa, zapewnione.

   

  A tu jeszcze inny kwiatek:

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/nauczyciele-sami-zaplaca-za-pomoce-dydaktyczne/

   

  Słów brak. Chyba że użyje się cytatu z Sienkiewicza.

   

 • sword
  05.09.2014 12:07
  Myślę, że w zimie ta "makulatura" będzie dobrym materiałem na opał :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.