Demokatastrofa - GUS alarmuje

Główny Urząd Statystyczny opublikował alarmującą prognozę dotyczącą liczby ludności w Polsce. Z udostępnionych tabel wynika, że w 2050 roku ludność Polski zmniejszy się do niespełna 34 mln, czyli o 4,5 mln mniej niż obecnie. Zaledwie 10 mln Polaków będzie w wieku produkcyjnym.

Poproszony o komentarz do tych danych ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski przyznał, że grozi nam finansowa zapaść państwa.

W opinii ks. Drąga potrzeba aktywnej polityki prorodzinnej, swego rodzaj narodowego programu na rzecz rodziny. Nie mniej ważna jest zmiana mentalności w odniesieniu do małżeństwa i rodziny.

By w Polsce mogła nastąpić zastępowalność pokoleń, dzięki czemu nie spadałaby liczba ludności, współczynnik dzietności powinien wynosić przynajmniej 2,1. Tymczasem nie przekracza on 1,3 - czyli na 100 kobiet w wieku rozrodczym przypada zaledwie 130 dzieci.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMOGRAFIA

  • _jasiek
    02.10.2014 13:19
    Bez jakiejś spektakularnej interwencji z Nieba na miarę potopu to ja czarno widzę nadzieje naprawy mentalności ludzkiej trutej przez wieki różnymi "renesansami", "reformacjami", "oświeceniami", "socjalizmami" (w wersjach narodowych i internacjonalistycznych) czy ostatnio w wersji wg. Gramsciego. Wszystko to po kolei przypomina coraz szybsze staczanie się w przepaść.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.