Nie chcą Hartmana na UJ

Krucjata Młodych zbiera podpisy pod listem protestacyjnym, w którym domaga się usunięcia Jana Hartmana z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W proteście skierowanym do Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka, autorzy zażądali wyciągnięcia konsekwencji wobec prof. Jana Hartmana.

Za podstawę do jego dyscyplinarnego usunięcia uznano wypowiedź o kazirodztwie: "Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku".

Według protestujących, nie można pogodzić misji, tradycji i prestiżu Uniwersytetu Jagiellońskiego z postawą tolerancji zjawiska kazirodztwa.

Organizatorzy protestu podkreślają też, że osoba, która wypowiada się w taki sposób, nie może być wykładowcą akademickim, zwłaszcza zaś etyki.

"Czy człowiek, który promuje dyskusję nad skrajnie patologicznymi zachowaniami może wykonywać tak odpowiedzialną pracę? Jaką wiedzę i wartości moralne przekaże swoim studentom?" - czytamy w liście.

Krucjata Młodych odwołuje się przy tym do autorytetów - wybitnych profesorów i absolwentów uczelni - jak św. Jan Paweł II, św. Jan Kanty czy Mikołaj Kopernik.

Według danych ze środowego ranka, protest poparło 14,5 tys. osób.

Protest można poprzeć na stronie www.protestuj.pl.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama