Hartman będzie miał kłopoty

Prof. Jan Hartman już ma kłopoty po publikacji skandalicznego tekstu na temat kazirodztwa. I będzie miał następne.

Hartman w blogu na stronie "Polityki" wyliczył "zalety" legalizacji kazirodztwa i skrytykował argumenty przeciwko temu. - Nie mówię, że jestem za legalizacją związków kazirodczych. Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat - podsumował.

Najpierw odcięła się od niego redakcja "Polityki", kasując bulwersujący wpis "z powodu istotnie odmiennego poglądu na poruszaną przez niego kwestię". Zdystansował się od Hartmana także szef jego partii Janusz Palikot.

Teraz skierowanie sprawy do uczelnianego rzecznika dyscyplinarnego zapowiedziała jego macierzysta uczelnia - Uniwersytet Jagielloński.

"W związku z bulwersującym wpisem na blogu prof. Jana Hartmana, władze Uniwersytetu Jagiellońskiego jednoznacznie odcinają się od opublikowanych prywatnych opinii Pana Profesora. Zdaniem władz Uniwersytetu, wypowiedź ta godzi w dobro, społeczny status i godność wykonywanego zawodu nauczyciela akademickiego. Z uwagi na powyższe sprawa zostanie skierowana do Rzecznika Dyscyplinarnego UJ" - głosi oświadczenie UJ.   Przeczytaj nasz komentarz: Prof. Hartman myśli logicznie

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.